Muusikauudised

Tallinna Kirikurenessanss 2009

Kontserdisari Tallinna Kirikurenessanss 2009 toimub Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti projekti raames, mille eesmärgiks on tutvustada läbi muusikaelamuste renoveeritud kirikuid, nende ajalugu ja traditsioone. Kontserdid toimuvad igal augustikuu neljapäeval algusega kell 18, sissepääs tasuta.

6. augustil esineb Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus Arsise kellade ansambel, kõlavad tuntud meloodiad erinevate maade heliloojatelt. Lugude vahele räägib Aivar Mäe kellamuusikast ja ettekandele tulevatest paladest.
13 augustil laulab Vene õigeusu meesansambel Credo Sergei Rahmaninovi, Pavel Tšesnokovi ja Alexei Lvovi teoseid Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus.
20. augustil on Nõmme Saksa Lunastaja kirikus Kadri Hundi ja Weekend Guitar Trio kontsert. Nende esituses kõlavad rahvalikud koraalid koos kaasaegsete helidega.
27. augustil astuvad Püha Vaimu kirikus üles Villu Veski, Tiit Kalluste ja Taavo Remmel. Kontsert kannab pealkirja „Põhjala saarte hääled III“, mis on järg heliplaadile „Põhjala saarte hääled“. Muusika aluseks on Läänemere ja Põhjamere saarte rahvamuusika, ühendatuna nüüdismuusika improvisatsioonilise helikeelega.
Täpsem info: http://crescendo.ee

Aveli Kadastik

Tagasi