Muusikauudised

Rahvusvahelisel Muusikapäeval selgusid muusikapreemiate laureaadid

Eile, 1. oktoobril jagasid Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustusi silmapaistvatele muusikategelastele. Pidulik auhinnatseremoonia toimus Estonia kontserdisaalis, kus esinesid Estonian Dream Big Band, Eesti Rahvusmeeskoor ja solistid. Tseremoonia lavastaja oli Eva Koldits ja kunstiline juht Siim Aimla. Otseülekannet pidulikust tseremooniast vahendas ETV. Eesti Muusikanõukogu preemiameene autor on Kristi Ringkjob, Eesti Kultuurkapitali preemiameene autorid on Risto Tali ja Rait Siska.Eesti Muusikanõukogu preemiate laureaadid:

Heliloomingupreemia – JÜRI REINVERE – globaalse haardega heliloomingu eest
Interpretatsioonipreemia – PAAVO JÄRVI – tippdirigendina eesti muusika maailmakaardil hoidmise eest
Preemia muusikaelu jaoks olulise ja väljapaistva tegevuse eest – EVI ARUJÄRV – hindamatu panus eesti nüüdismuusika mõtestamisel

Eesti Muusikanõukogu tunnustab Eesti muusikuid ja muusikainstitutsioone, kelle tegevus on kaasa aidanud muusikavaldkonna arengule. Eesti Muusikanõukogu preemiad antakse kogu senise tegevuse eest. Žüriisse kuulusid EMN-i juhatus ja annetajate esindajad, kes valisid laureaadid välja Eesti Muusikanõukogu liikmete poolt üles seatud kandidaatide hulgast.

Helikunsti sihtkapitali aastapreemiate laureaadid:

TÕNU NAISSOO – rikkalikud džässiaastad: 50 aastat viljakat loomingulist tegevust heliloojana ja džäss-pianistina, traditsioonide järjepidevuse hoidjana
ANSAMBEL TRISKELE – traditsioonide edasikandmine ja mõtestamine, eesti vaimulike rahvaviiside toomine kuulajateni
TRIIN RUUBEL – särav solist ja kontsertmeister, kõrgetasemeline muusikutöö orkestrites ja ansamblites
INDREK VAU – silmapaistev solist, väsimatu eesti muusika salvestaja
JOHANNA VAHERMÄGI – tipptasemel kontserttegevus vioolamängijana erinevates kammerkoosseisudes ja projektides
MART HUMAL – hindamatu panus Eesti muusikateadusesse
TANEL KLESMENT – Eesti muusika kuldne salvestaja, võrratu helirežissöör ja muusikute koostööpartner
THEODOR SINK – särav hooaeg solisti ja orkestrandina
AARE TOOL – särav publitsistika ja jõuline tulek teadusmaailma

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustab aastapreemiatega hooajal 2016/17 enim silma paistnud muusikategelasi ja -kollektiive. Traditsioon sai alguse 1995. aastal. Tänavu anti välja üheksa preemiat, ühe preemia suurus on 4000 eurot. Sihtkapitali nõukogu koosseisus Tiia Teder, Ivari Ilja, Kristjan Randalu, Toomas Siitan, Tiina Jokinen, Märt-Matis Lill ja Marika Pärk valis preemiate saajad välja avalikult esitatud kandidaatide hulgast.

Tagasi