Muusikauudised

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester esitab Tõnu Kõrvitsa ja Arvo Pärdi loomingut Itaalia festivalidel


EFK ja TKO
Foto: Tõnu Tormis
  Homme, 12. septembril alustab Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester hooaja esimest kontserdireisi Itaaliasse. Risto Joosti juhatusel astutakse üles rahvusvahelisel MITO SettembreMusica festivalil. Festivali korraldatakse igal sügisel kahes suuremas Itaalia linnas Milanos ja Torinos, kus programmi kuulub ligikaudu 160 kontserti nimekate solistide ja orkestrite esituses. Eesti Filharmoonia Kammerkoor on ka varem kahel korral olnud MITO festivali külaliseks.

Seekord on kammerkoor kutsutud esinema koos Tallinna Kammerorkestri ja Risto Joostiga, et festivali palvel esitada Tõnu Kõrvitsa teost „Lageda laulud“ („Moorland Elegies“), kontserdi avaloona kõlab Arvo Pärdi „Salve Regina“. 13. septembril antakse kontsert Milano Sant’Alessandro kirikus ja 14. septembril Torino Konservatooriumi saalis.

Tõnu Kõrvitsa „Lageda laulud“ (2015) on kirjutatud Emily Brontë poeesiale ning selle eest pälvis helilooja 2016. aasta riikliku kultuuripreemia. Teose on plaadistanud Ondine ning salvestis on saanud palju tähelepanu ja positiivseid hinnanguid rahvusvahelises muusikaajakirjanduses.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori turnee jätkub Perugia provintsis Sagra Musicale Umbra festivalil, kus koor esineb koos Perugia kammerorkestriga Filippo Maria Bressani juhatusel 17. septembril Assisis San Francesco basiilikas. Ettekandele tuleb Arvo Pärdi „Berliini missa“ ja „Magnificat“ ning Johann Sebastian Bachi „Magnficat“ (BWV 243). Solistideansamblisse kuuluvad Valentina Coladonato (sopran), Ewa Gubanska (metsosopran), Matteo Mezzaro (tenor) ja Mauro Borgioni (bariton).

Kontserdireisi korraldajaks on EFK kauaaegne koostööpartner Itaalias agentuur International Music and Arts ja Isabella Bertoni.

Vaata lisa:
www.mitosettembremusica.it
www.perugiamusicaclassica.com
www.epcc.ee
www.tko.ee

Tagasi