Muusikauudised

V Tallinna Kammermuusika Festival

Sel aastal 26.–23. augustini toimuv Tallinna Kammermuusika Festival toob huvilisteni 9 kontserti Tallinna Raekojas, Rootsi-Mihkli kirikus ja Mustpeade majas. Eesti tippinterpreetide esituses kõlab kammermuusika maailmaklassika ja vokaalsuurvormid. Suurem tähelepanu on Felix Mendelssohn Bartholdy muusikal seoses helilooja 200. sünniaastapäeva tähistamisega.

26. augustil kell 18 Tallinna Raekojas toimuval festivali avakontserdil esinevad Sigrid Kuulmann (viiul), Madis Kari (klarnet) ja Marko Martin (klaver). Kavas on Francis Poulenci, Miklós Rózsa, Aleksandr Skrjabini, Sergei Prokofjevi ja Eugène Ysaÿe muusika. Samal päeval kell 20 esitavad Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus Joseph Haydni, Edvard Griegi ja Mendelssohni muusikat Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammerorkester koos solistide Mari Tampere (viiul) ja Peeter Paemurruga (tšello).

27. augustil kell 18 astuvad Tallinna Raekojas üles Oksana Sinkova (flööt), Lea Leiten (klaver) ning tšellokvartett C-JAM koosseisus Villu Vihermäe, Margus Uus, Andreas Lend ja Pärt Tarvas. Kontserdil kõlab Albert Franz Doppleri, George Enescu, Camille Saint-Saënsi, Pablo de Sarasate, David Popperi ja Richard Wagneri kammermuusika.

Kell 20 on Rootsi-Mihkli kirikus kavas kontsert Johann Sebastian Bachi, Wolfgang Amadeus Mozarti, Franz Schuberti ja Arvo Pärdi muusikaga. Esineb organist Tiia Tenno ja keelpillikvartett Noobel Nelik, koosseisus Arvo Leibur (viiul), Urmas Roomere (viiul), Rain Vilu (vioola) ja Tõnu Jõesaar (tšello).

28. augustil kell 18 esitab Rootsi-Mihkli kirikus Johann Sebastian Bachi ja Mendelssohni muusikat organist Ulla Krigul ning Ludvig van Beethoveni muusikat keelpillitrio koosseisus Kristina Kriit (viiul), Toomas Nestor (vioola) ja Levi-Danel Mägila (tšello).

Tallinna Mustpeade Majas toimuval festivali galakontserdil VIVA JUBILEE! 28. augustil kell 20 tähistatakse kolme väljapaistva interpreedi juubeleid – Ivari Ilja 50, Henry-David Varema 40 ja Virgo Veldi 40. Samas antakse välja kolm preemiat: Marje ja Kuldar Singi nimeline preemia „Noor laulja”, Pille Lille Muusikute Toetusfondi patrooni Lord Carlisle’i nimeline preemia „Noor Muusik” ja Vendor Eesti nimeline preemia „Noor Dirigent”. Kontserdil on kavas Carl Philipp Emanuel Bachi ja Mendelssohni muusika.

29. augustil kell 18 esinevad Tallinna Raekojas Andreas Lend (tšello) ja Maarit Saarmäe (klaver) ning klaveriduo Kai Ratassepp-Mati Mikalai. Kontserdil kõlab Sergei Rahmaninovi, Georges Bizet’ ja Mendelssohni muusika. Samal õhtul toimub Rootsi-Mihkli kirikus oratooriumigala, kus Johann Sebastian Bachi ja Mendelssohn muusikat esitavad Kädy Plaas (sopran), Helen Lokuta (metsosopran), Oliver Kuusik (tenor), Atlan Karp (bariton), Priit Volmer (bass) ja Ulla Krigul (orel).

Festivali võtab kokku 30. augustil kell 18 Rootsi-Mihkli kirikus toimuv Aleš Bárta (orel, Tšehhi Vabariik), Pille Lille (sopran) ja Marje Lohuaru (klaver) kontsert, kus kõlab Bohuslav Matěj Černohorský, Johann Baptist Vanhali, Jan Křtitel Kuchař, Johann Pachelbeli, Georg Muffat, Diderich Buxtehude, Johann Sebastian Bachi ja Pjotr Tšaikovski muusika.

Festivali korraldajaks on PL EST Management koostöös Tallinna Linnavalitsuse, Eesti Kultuuriministeeriumi, Hasartmängumaksu Nõukogu ning Eesti Kultuurkapitaliga, kunstiline juht on Pille Lill.

Täpsem info http://www.plmf.ee/kava.html

Aveli Kadastik

Tagasi