Muusikauudised

Pianist Johan Randvere annab soolokontserdi sõbrapäeval


Johan Randvere
Foto: Kaupo Kikkas
  Täpselt sõbrapäeval, 14. veebruaril  kell 19 on võimalus kuulata särava klaverivirtuoosi Johan Randvere täispikka sooloõhtut Estonia kontserdisaalis. Kontserdi kavas kõlab Wolfgang Amadeus Mozarti Fantaasia c-moll KV 475, neoklassitsistliku helikeelega Jaan Räätsa nõudlik klaveriteos „Tokaata“, Salvatore Sciarrino „Due notturni crudeli”, Johan Randvere üks lemmikteostest – Percy Grangeri variatsioonid „Armastuse dueti“ teemal Richard Straussi ooperist „Roosikavaler“ ja Modest Mussorgski „Pildid näituselt”. Lisaks tuleb esiettekandele Eesti ühe armastatuima noore helilooja Pärt Uusbergi teos, mis on kirjutatud ja pühendatud spetsiaalselt Johan Randverele.

Eesti Kontserdi ja ETV populaarse telekonkursi „Klassikatähed“ finalist Johan Randvere on Eesti lavade üks nõutumaid pianiste. Ta on edukalt osalenud rahvusvahelistel ja vabariiklikel konkurssidel ning andnud kontserte Eestis, Itaalias, Valgevenes, Soomes ja Hollandis.

Lisaks annab Randvere kontserdi ka 15. veebruaril Pärnu kontserdimajas kell 19. Kontserdid leiavad aset „Eliitkontsertide“ sarjas ning toimuvad Eesti Interpreetide Liidu ja Eesti Kontserdi koostöös.

Sündmus Facebookis

Vaata ka: EIL, Eesti Kontsert

Tagasi