Muusikauudised

Neeme Järvi pälvis riikliku kultuuri elutööpreemia

9. veebruari istungil otsustas valitsus kiita heaks riigi kultuuripreemiate komisjoni ettepaneku riiklike kultuuripreemiate määramiseks.  Dirigent Neeme Järvi kõrval pälvis preemia pikaajalise väljapaistva tegevuse eest veel  näitleja Lembit Ulfsak ning teoloog ja tõlkija Kalle Kasemaa. Dirigent Neeme Järvi seadsid elutööpreemia kandidaadiks Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Järvi Festival MTÜ, Ajakiri Muusika, Eesti Muusikanõukogu, CMA OÜ (AS Artists Management) ja Eesti Heliloojate Liit. Riiklik kultuuri elutööpreemia määratakse pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest ning selle väärtus on 64 000 eurot. Elutööpreemiaid antakse igal aastal kolm.

Lisaks pälvisid aastapreemia 2016. aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest näitleja Mari-Liis Lille ja dramaturg Paavo Piigi kõrval ka helilooja ja elektronmuusik Sven Grünberg juubelihooaja ja kontsertide „Autoportreed“ eest, vokaalansambel Vox Clamantis 20. hooaja ja albumi „Arvo Pärt: The Deer´s Cry“ eest ning džässlaulja ja helilooja Kadri Voorand albumi „Armupurjus“ ja aktiivse kontserttegevuse eest nii Eestis kui ka välismaal, samuti vokaalansambli Estonian Voices juhtimise ning kava „Kummardus Veljo Tormisele“ eest. Ühe aastapreemia väärtus on 9600 eurot ja igal aastal antakse neid välja viis.

Kultuuri elutöö- ja aastapreemiate üleandmine toimub 24. veebruaril teaduste akadeemia saalis Toompeal koos riigi spordipreemiate, teaduspreemiate ja Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinnaga.

Tagasi