Muusikauudised

Tulemas on Rahvusvaheline Muusikapäev1. oktoobril, Rahvusvahelisel Muusikapäeval korraldab Eesti Muusikanõukogu tasuta kontsertide programmi, mille raames kõlab ühel päeval elav muusika üle terve Eestimaa. Muusikale tähelepanu juhtimiseks toimuvad Muusikapäeval lisaks traditsioonilistele kontserdipaikadele kontserdid ka ebaharilikus ruumis. Nii on kontserdid toimunud alates rahva- ja kultuurimajadest lõpetades trollide, trammide, lennukite, haiglate, vanglate, kaubanduskeskuste ning paljude teiste ametiasutuste ja paikadega avalikus ruumis. Muusikapäeval on fookuses klassikaline muusika, kuid valik on lai ning kuulda saab ka näiteks pärimus,- koori- ja džässmuusikat. Muusikapäeva kontserdid on keskmise pikkusega 30 minutit ning need on jaotatud avalikeks ning asutusesisesteks kontsertideks.

Muusikapäevale paneb traditsiooniliselt punkti pidulik auhinnatseremoonia, kus meie muusikakultuuri silmapaistvamatele jagatakse muusikapreemiad. Muusikapreemiate tseremoonia  toimub 1. oktoobril algusega kell 19 KUMU Kunstimuuseumis, kus esineb Tallinna Kammerorkester dirigent Risto Joosti juhatamisel. Muusikapreemiate tseremooniat on kõikidel huvilistel võimalik jälgida ETV otseülekande vahendusel. Õhtujuht on Priit Pius, lavastaja Veiko Tubin. Muusikapreemiate tseremoonial jagatakse 12 preemiat Eesti Muusikanõukogu ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali poolt.

Rahvusvahelist Muusikapäeva tähistatakse 1. oktoobril ning selle traditsiooni algatas 1975. aastal Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollane president, legendaarne viiuldaja Yehudi Menuhin.

Vaata ka: Muusikapäev

Tagasi