Muusikauudised

Eesti Interpreetide Liit alustab hooaega flöödimuusikaga

30. augustil alustab Eesti Interpreetide Liit järjekorras 15. kontserthooaega. Esimesel kontserdil astub sarja “Kammermuusika Mustpeades” raames üles särav flöödimängija Heili Rosin koos ansambel FRESHiga.

Heili Rosina puhul on tegemist andeka eesti interpreediga, kes vaatamata oma noorele eale on koostööd teinud mitme tunnustatud rahvusvahelise orkestriga. Ansambel FRESH on Tallinna Kammerorkestri liikmetest koosnev keelpillitrio, kuhu kuuluvad viiuldaja Egert Leinsaar, vioolamängija Karin Sarv ning tšellist Villu Vihermäe. Üheskoos tuleb Tallinna Filharmoonia kontserdimajas (Mustpeade maja) toimuval kontserdil ettekandele virtuoosne kava, mis ühendab endas nii klassikalist ja romantilist suunda ning on omakorda vürtsitatud ka kaasaegsemate joontega. Suurest huvist nüüdisaja muusika vastu kannab Heili kontserdil ette prantsuse helilooja Philipp Hureli teose “Loops” sooloflöödile. Kindlasti väärib märkimist ka tšehhi helilooja Jindřich Feldi teos “Nokturn” flöödile, viiulile, vioolale ja tšellole, mis kantakse noorte esituses Eestis ette esmakordselt. Kogu kontserdikava raamistab Wolfgang Amadeus Mozarti flöödikvartett.

Uuel hooajal on plaanis veel palju eriilmelisi kontserte nii Estonia kontserdisaalis, Tallinna Filharmoonia kontserdimajas, Niguliste kirikus kui ka väiksemates kohtades üle Eesti. Eelolevatel kontsertidel astuvad teiste seas üles sopran Maria Valdmaa koos barokkmuusikaansambel Floridantega, klaveriduod koosseisus Tiiu Sisask ja Maila Laidna ning Nata-Ly Sakkos ja Toivo Peäske, klavessiinimängija Julia Ageyeva Hess, oma 10. sünnipäeva tähistav keelpillikvartett Prezioso ning veel paljud teised hinnatud Eesti interpreedid.

Vaata ka: Eesti Interpreetide Liit

Tagasi