Muusikauudised

Tallinna Muusikakeskkooli nootekoori kontsertreis Ameerikas

Ajavahemikul 18.–27. augustini viibib Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor Ameerika Ühendriikides ja Bahamal, andes erineva kavaga mitu kontserti. Kontsetreisil osaleb 30 lauljat ning koori juhatab dirigent Ingrid Kõrvits ning koormeister ja hääleseadja Jaanika Kuusik.

18. augustil esineti Annapolise Presbüterlikus kirikus ning 19. augustil Eesti Suursaatkonnas Washingtonis ja National Chirldren’s Centre’is. Ees ootab Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 25. aastapäevale pühendatud kontsert New Yorgi Skandinaavia majas ning 27. augustil kontsert Miami Presbüterlikus kirikus. Lisaks osaleb koor 22.–26. augustini VIII America Cantat festivalil Bahama saarte pealinnas Nassaus. Festival on 1992. aastal alguse saanud Euroopas aset leidva festivali Eeuropan Cantat järgi.

Kogu turnee jooksul jõuab kuulajateni eesti helilojatest Pärt Uusbergi „Muusika“, Veljo Tormise „Lauliku lapsepõli“ ja „Käsikivimäng“ tsüklist „Kolm mängulaulu“, Galina Grigorjeva „Slava“, Urmas Sisaski „Gratias agamus Domino Deo nostro“, Tõnu Kõrvitsa „Muusikale“, Cyrillus Kreegi „Ma kõndisin vainul“, Mart Saare „Lindude laul“, Peep Sarapiku „Ta lendab mesipuu poole“, Rein Rannapi „Eesti muld ja eesti süda ning Gustav Ernesaksa „Mu isamaa on minu arm“. Lisaks esitab Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor Christian Donkini, Jonathan Dove’i, Atahualpa Yupanqui, Anna-Mari Kähärä, Karin Rehnkvisti ja William L. Dawsoni koorimuusikat.

Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor on välja kasvanud Tallinna Muusikakeskkooli (TMKK) lastekoorist, mis tegutseb alates kooli asutamisest 1961. aastal. Koori dirigent on Ingrid Kõrvits (alates 1992), hääleseadja ning koormeister Jaanika Kuusik. Koori kuuluvad lauljad peamiselt vanuses 13–20 aastat, kes õpivad erialana mõnd instrumenti, laulmist, koorijuhtimist või muusikateooriat. Koor on esinenud mitmel pool Eestis, samuti Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus, Saksamaal, Hispaanias, Austrias, Küprosel, Inglismaal, Ungaris, Kreekas ja  Itaalias. Samuti on edukalt esinetud mitmetel koorikonkurssidel Eestis, Leedus, Lätis, Saksamaa, Hispaanias, Inglismaal, Ungaris ja Austrias.

Tagasi