Muusikauudised

Marko Martin ja Ralf Taal sarjas „Romantiline klaver“

Eesti Kontserdi korraldatud sarja järgmistel kontsertidel astuvad kuulajate ette pianistid Marko Martin ja Ralf Taal.


Marko Martin
  Marko Martini kontserdid leiavad aset 9. veebruaril kell 19 Estonia kontserdisaalis ja 11. veebruaril kell 19 Peterburi Jaani kirikus. Kõlavad Franz Schuberti Neli eksprompti D 899 (op. 98) ja Ferenc Liszti Ballaad nr. 2 h-moll, „Venezia e Napoli“ ja Sonaat h-moll. Enne Tallinna kontserti kõneleb romantsimist kunstiteadlane Sirje Helme.

Ralf Taal astub aga 11. veebruaril kell 19 üles Pärnu kontserdimajas ja 1. märtsil kell 19 Estonia kontserdisaalis. Tema esituses tuleb ettekandele Fryreryk Chopini 12 etüüdi op. 25 ja „Andante spianato et Grande Polonaise brillante“ Es-duur op. 22, Johannes Brahmsi „Kaks rapsoodiat“ op. 79 ja Maurice Raveli „Öine Gaspard”. Enne Tallinna kontserti kõneleb kirjandusteadlane Rein Veidemann. Lisaks on võimalik Taali kuulda ka 17. veebruaril kell 18 Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saalis.  
Ralf Taal

Sari „Romantiline klaver“ on laiema tähendusväljaga sari võtmesõnaga „romantiline“, mis iseloomustab ühte olulist osa euroopalikust või läänelikust kultuurist. Sari on kujundatud nii, et iga kontserdi eel võtab romantismi teemal sõna filosoofilisest või ühiskondlikust aspektist muusika-, kunsti-, kirjandus- või majandusteadlane, ajaloolane, luuletaja või ka teoloog. Hooaja jooksul toimuvad Estonia kontserdisaalis klaveriõhtud, kus kesksel kohal on Chopini, Liszti, Schumanni ja Brahmsi teosed. „Romantiline klaver” annab publikule võimaluse nautida imelist muusikat parimate Eesti pianistide esituses. Kontserdisarja kunstiline nõustaja on Sten Lassmann.

Vaata ka: Eesti Kontsert

Tagasi