Muusikauudised

Virgo Veldi ja Heiki Mätliku kontsert „Saxofolia“

Reedel, 9. oktoobril kell 19 toimub Harmi mõisas Virgo Veldi ja Heiki Mätliku kontsert „Saxofolia ehk saksofoni hullus“. Kavas on Johann Sebastian Bachi, Cyrillus Kreegi (Armastuslaul 13. sajandist), Arcangelo Corelli, Artur Lemba (Sonatiin-süit), Darius Milhaudi ja Heitor Villa-Lobose muusika, mille on seadnud esitajad ise.

Virgo Veldi on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (1988), Tallinna Konservatooriumi (1993) ning Sibeliuse Akadeemia (2004) saksofoni erialal. Aastatel 1991–2001 töötas ta saksofoniõpetajana Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning aastast 2001 on õppejõud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Virgo Veldi on esitanud hulgaliselt kammermuusikat nii kodu- kui ka välismaal ning pälbinud auhinnalisi kohti mitmetelt konkurssidelt. Ta on esinenud koos Ralf Taali, Mati Mikalai, Nata-Ly Sakkose, Kai Ratasseppa, Piia Paemurru, Ulla Kriguli, Aare-Paul Lattiku, Ines Maidre, osalenud Nyyd Ensemble’i projektides, mitme popansambli töös ning üles astunud mitmete Eesti orkestritega. Alates 1999. aastast on Virgo Veldi saksofonikvarteti Saxest liige ja muusikaline juhendaja.

Kitarrist Heiki Mätlik on mitmekülgne muusik, kes on hinnatud nii solisti kui ka kammermuusikuna. Mätlik on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (1979) ning täiendanud end eraviisiliselt kitarripedagoogi Juri Judini juures ja mitmetel meistrikursustel. Nüüdseks juhatab ta ise mitmeid meistriklasse nii kodu- kui ka välismaal ning alates 1990. aastast töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppejõuna. Solisti ja ansamblimängijana on ta esinenud Balti- ja Põhjamaades (sealhulgas mitmesugustel kitarrifestivalidel) ja teistes Euroopa riikides ning Venemaal, USA-s, Kanadas ja Austraalias. Ta on esinenud koos Per Skarengu, Kari Äikäse, Tiiu Levaldi, Arvo Leiburi, Urmas Vulbi, Henry-David Varema, Andres Uibo, Jaak Sooääre, Toomas Vavilovi ja teistega. Tal on ilmunud üle 40 CD ja DVD koostöös firmade Harmonia Mundi (USA), Warner Music (USA), Antes (Saksa), Forte (Eesti) jt. 2007. aastal ilmus USA kirjastuselt Mel May Heiki Mätliku ja Hannu Annala koostatud kitarriheliloojate leksikon „Guitar and Lute Composers”.

Aveli Kadastik

Tagasi