Muusikauudised

Eesti Kooriühing annab välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad

Laupäeval, 23. jaanuaril jagab Eesti Kooriühing koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiaid. Aastapreemiate gala toimub kell 15 Estonia kontserdisaalis. 12 kategoorias kandideerib aastapreemiatele 81 nominenti.

Kooriühing annab välja aasta koori, kooridirigendi, dirigent-muusikaõpetaja, puhkpilliorkestri, orkestridirigendi ja noore dirigendi tiitlid. Samuti tunnustatakse aasta toetajat, korraldajat, kooriheliloojat ja aasta tegu, antakse välja aasta kooriplaadi tiitel ja aasta koostööpreemia. Lisaks saavad Kultuuriministeeriumi tänukirjad need dirigendid, kes on aasta jooksul edukalt esinenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel.

Kontserdi kunstilised juhid on Maarja Helstein ja Ingrid Põldoja. Kontserdil esinevad:
Eller Brass, dirigent Priit Sonn
Haapsalu tütarlastekoor Canzone, dirigent Ulrika Grauberg
Neidudekoor Kammerhääled, dirigent Ingrid Roose
Rahvusooper Estonia poistekoor, dirigent Hirvo Surva
Segakoor HUIK!, dirigent Kaspar Mänd
Tartu Karlova Kooli mudilaskoor, dirigent Vilve Maide
Kontserdi juhid on Mikk Jürjens ja Kaspar Velberg.
Kontserdi salvestavad Tallinna Televisioon ja Klassikaraadio.13. korda toimuv Eesti Kooriühingu aastakontsert väärtustab koori- ja puhkpillimuusika valdkonnas tegutsevaid inimesi ja kollektiive ning tunnustab valdkonna toetajaid ja koostööpartnereid. Vaata nominentide nimekirja.

Eesti Kooriühing tänab toetajaid ja koostööpartnereid: Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna linn, Klassikaraadio ja Tallinna TV.

Vaata ka: Kooriühing

Tagasi