Muusikauudised

Heiki Mätlik tähistab juubelit

Kitarrist Heiki Mätlik tähistab Eesti Interpreetide Liidu sarja raames omamoodi juubelit, nimelt täitub interpreedil 40 aastat lavategevust. Lavajuubeli raames annab Mätlik kokku kolm kontserti Tartus, Tallinnas ning Saaremaal.

Kontsertide kavas on Heinrich von Biberi Jeesuse eluloost rääkiv programmiline muusikatsükkel „Müsteeriumisonaadid“, mis on algselt kirjutatud viiulile ja orelile. Kitarrist Heiki Mätlik on seadnud tsükli kitarrile ning käesolevatel kontsertidel kõlavad „Müsteeriumisonaadid“ esmakordselt klassikalisel kitarril.

Kontserdid toimuvad veel täna, 10. detsembril Rootsi-Mihkli kirikus ning 12. detsembril Kihelkonna rahvamajas Saaremaal.. Tartu Jaani kirikus esines Mätlik 9. detsembril.

Heiki Mätlik on solisti ja kammermuusikuna andnud kontserte pea kõikjal maailmas. Kitarristi rikkalik repertuaar hõlmab muusikat väga erinevatest ajastutest – tema esituses on kõlanud nii vanamuusika, hispaania, ladina-ameerika, vene ja balti-saksa muusika kui ka kaasaegne muusika. Lisaks kuulub interpreedi repertuaari enda kitarriseaseaded Max Regeri, Paul Hindemithi, Eugène Ysaÿe ja teiste heliloojate keelpillimuusikast. Heiki Mätlikule on kitarriteoseid loonud paljud eesti heliloojad nagu Ester Mägi, Erkki-Sven Tüür, Lepo Sumera, Kuldar Sink, René Eespere, Peeter Vähi, Raimo Kangro, Alo Põldmäe, Anti Marguste ja Nikita Koškin. Kitarrist on välja andnud pea poolsada heliplaati kaasaja maailmaklassikast nagu näiteks Astor Piazzolla, Joaquin Rodrigo, Julian Arcase ja ka eesti heliloojate loominguga.

Vaata ka: EIL

Tagasi