Muusikauudised

Tallinna Uue Muusika Ansambli projekt „Silent Movie Night“Tallinna Uue Muusika Ansambel ja filmifestival „Animated Dreams“ esitlevad uut heli ja kujutava kunsti vormi projektis „Silent Movie Night“. Projekt hõlmab muusika- ja meediaetendusi, kus vaataja saab nautida visuaalset meediat, sealhulgas animatsiooni, videokunsti ja lühifilme, mida saadab live-kontsert. Tallinna Uue Muusika Ansambel palus heliloojatel ja animatsiooniartistidel kirjutada uudisteosed, -videod ja -animatsioonid. Protsessi kaasati heliloojad ja kunstnikud Prantsusmaalt, Küproselt, Saksamaalt, USAst, Iisraelist, Rumeeniast ja Eestist. Programmi kõrghetkeks on Eesti režissööri Priit Tenderi animatsiooni „Linnugripp“ esilinastus ning sellega kaasneva Märt-Matis Lille loodud muusika esiettekanne. Märkimist väärivad ka maailmakuulsa ja hinnatud režissööri David O’Reilly animatsioon Prantsuse helilooja Brice Catherini loodud uue muusikaga. Tähele tasub panna ka Saksa helilooja ja kunstniku Alexander Schuberti suurepärast muusikat ja videot. „Silent Movie Night“ heliloojateks on: Alexander Schubert, Brice Catherin, Märt-Matis Lill, Diana Rotaru, Yair Klartag, Ove-Kuth Kadak ja Sabina Ulubeanu. Meediapoole taga seisavad kunstnikud: David O’Rielly, Priit Tender, Alexander Schubert, Kiwa Noid, Anda Puscas, Rainer Kohlberger ja Mirona Radu.

Tallinna Uue Muusika Ansambel (loodud aastal 2012) on fikseerimata koosseisuga uus rühmitus Eesti muusikamaastikul, omamoodi platvorm uue muusika kogemise võimaluste loomiseks. Ansambel soovib tuua kuulajani parima osa uuest muusikast ning pakkuda kaasaegsetele heliloojatele väljundit loomingu esmaesitamiseks. Ansambel mängib koosseisus: Mari-Liis Vihermäe (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Merje Roomere (viiul), Talvi Nurgamaa (vioola), Paul-Gunnar Loorand (tšello), Arash Yazdani (dirigent) ja Tammo Sumera (elektroonika).

„Silent Movie Night“ toimub 20. ja 22. novembril kell 19.30 Kanuti Gildi saalis. Huvilised saavad osaleda ka kontserdile eelnevas loengus, mis toimub 18. novembril kell 11 Balti Filmi- ja Meediakoolis.
Piletid 10/7 € müügil Piletilevis.

Vaata ka:
PÖFF
Tallinna Uue Muusika Ansambel

Tagasi