Muusikauudised

Eesti dirigendid novembris välismaal

 5.–10 . novembrini juhatas Neeme Järvi New York Avery Fisher Hallis New Yorgi Filharmoonia orkestrit. Kavas oli Ludwig van Beethoveni avamäng „Prometheuse loomistöö“, Wolfgang Amadeus Mozarti „Praha Sümfoonia“ ja Alexander Zemlinsky „Lüüriline sümfoonia“ (solistid Hillevi Martinpelto – sopran ja Thomas Hampson – bariton).
Novembris astub maestro üles veel Het Residentie orkestriga Haagis, Hollandis.

11.–13 . novembrini esineb Mihkel Kütson Schleswig-Holsteini sümfooniaorkestriga Saksamaal. Kavas on Bohuslav Martinů „Les Fresques de Piero della Francesca“, Sergei Prokofjevi 7. sümfoonia cis-moll, op. 131 ning Frédéric Chopini Klaverikontsert nr. 2 f-moll op. 21, solist Marko Martin.

Olari Elts dirigeerib Šotimaal 11. novembril Perthi Concert Hallis, 12. Edinburgh’i Usher Hallis ja 13. Glasgow City Hallis. Ludwig van Beethoveni ja Johannes Brahmsi orkestriteoseid esitab Šoti kammerorkester, solist viiuldaja Sergei Hatšatrjan.

14. ja 15. novembril juhatab Kristjan Järvi Berliini Kontserdimaja suures saalis Berliini Raadio Sümfooniaorkestrit (Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin). Koos orkestriga astuvad üles solist Waltraud Meier (metsosopran) ja RIAS kammerkoor. Kontsert kannab pealkirja „Stabat Mater“ ning lisaks Gustav Mahleri teostele kõlavad Arvo Pärdi Sümfoonia nr. 3 (pühendatud dirigent Neeme Järvile) ning teosed segakoorile ja orkestrile „Cantique des degrés“ ja „Stabat mater“.
25. novembrist kuni 5. detsembrini dirigeerib Kristjan Järvi Itaalias Teatro Regio Torinos Gioachino Rossini ooperit „Tancredi“.

14. novembril juhatab Tõnu Kaljuste Potsdami Nikolai saalis Arvo Pärdi teost „Mein Weg“ ja Erkki-Sven Tüüri teost „Architectonics VI“, lisaks on kavas Richard Straussi Oboekontsert ning Wolfgang Amadeus Mozarti Sümfoonia nr.1 Es-duur. Esinevad Jan Böttcher (oboe), Bettina Lange (flööt), Matthias Simm (klarnet), Friedemann Werzlau (vibrafon) ja orkester Kammerakademie Potsdam.
Samal õhtul toimub veel kontsert eesti kammermuusikast, kus tutvustatakse Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri ja Helena Tulve teoseid.

Paavo Järvi juhatab 18. ja 19. novembril Pariisi Pleyeli saalis Georges Bizet’ ning Ludwig van Beethoveni teoseid. Koos Pariisi Sümfooniaorkestriga astub üles viiuldaja Janine Jansen.

20. ja 21. novembril dirigeerib Arvo Volmer Pjotr Tšaikovski ja Gustav Mahleri teoseid Adelaide Festival Theatre’is ja Adelaide’i Ülikooli Elder Hallis. Koos Adelaide’i sümfooniaorkestriga musitseerivad pianist Freddy Kempf ja metsosopran Sally-Anne Russell. Veel esineb Volmer koos Adelaide’i sümfooniaorkestriga Elder Hallis 25. novembril, kus kavas on lisaks Ottorino Respighi, Nikos Skalkottase ja Joseph Haydni muusikale Arvo Pärdi teos „Kui Bach oleks mesilasi pidanud“. 28. novembril juhatab Volmer samas Elderi Konservatooriumi koori ja sümfooniaorkestrit, ettekandele tuleb Carl Crossini Reekviem (esiettekanne) ja Pjotr Tšaikovski Sümfoonia nr. 6 b-moll op. 74.

22. novembril juhatab Andres Mustonen Tšaikovski nimelises Moskva Riikliku Konservatooriumi saalis sümfooniaorkestrit „Novaja Rossija“ X Rahvusvahelisel Oleg Kaganile pühendatud festivali lõppkontserdil. Kavas on teosed Ludwig van Beethovenilt, Richard Wagnerilt ja Richard Straussilt.

Aveli Kadastik

Tagasi