Muusikauudised

Erkki-Sven Tüüri orkestriteoste esitused Euroopas

Täna, 17. aprillil juhatab Olari Elts Utrechtis Hollandi Raadio Filharmooniaorkestrit (Radio Filharmonisch Orkest) Tivoli Vredenburgi kontserdimajas, kavas Erkki-Sven Tüüri „De Profundis“, Kaija Saariaho klarnetikontsert „D’om le vrai sens“ (solist Kari Kriikku) ja Dmitri Šostakovitši Sümfoonia nr. 10.

18. aprillil esitab Kesk-Põhjamaa Kammerorkester Juha Kangase dirigeerimisel oma kontserdil Kokkolas Tüüri „Flamma“, Heino Elleri sümfoonilise poeemi „Videvik“ ning Beethoveni Klaverikontserdi nr. 1 ja Schuberti Sümfoonia nr. 3. Samal päeval jõuab publikuni teinegi Tüüri keelpilliteos, tsükkel „Action. Passion. Illusion“, mis on kavas kammerorkestri O/MODƏRNT kontserdil Kings Place’is Londonis. Kontsert toimub sarjas „Minimalism Unwrapped“ ning esitleb lisaks Tüürile ka Philip Glassi, Arvo Pärdi („Tabula rasa“, „Silouans Song“) ja Perotinuse muusikat. Orkestrit juhatab Hugo Ticciati.

23. ja 24. aprillil saab Tüüri muusikat kuulda juba Hispaanias – Hispaania Raadio ja Televisiooni Sümfooniaorkestri (Orquesta Sinfónica de RTVE) kontserdiprogrammis Madridis Teatro Monumentalis on teiste seas ka Tüüri „Insula deserta“. Kontserte juhatab Carlos Kalmar.


19.–24. aprillini on Erkki-Sven Tüür resideeriv helilooja festivalil „Musik Unserer Zeit“. Münsteri Muusikakõrgkooli festivali „Meie aja muusika“ keskmes on helilooja Erkki-Sven Tüür. Kontserdid Tüüri ja Lepo Sumera kammerteostest toimuvad Ahleni Kunstimuuseumis (19.04) ja Münsteri Muusikakõrgkooli saalis (20., 23. ja 24.04), Tüüri oreli- ja kammerteosed kõlavad ka Münsteri toomkirikus (22.04). 21.04 toimub Münsteri Muusikakõrgkooli saalis vestlus heliloojaga, mille viib läbi kaasaegse muusika ja muusikateaduse professor Michael Custodis. Kontsertidel esinevad kooli õpilased ja õpetajad.

Vaata ka:
Radio Filharmonisch Orkest
Kesk-Põhjamaa Kammerorkester
Kings Place
Orquesta Sinfónica de RTVE
Musik Hochschule Münster

Tagasi