Muusikauudised

Eesti Heliloojate Liit 90 juubelikontserdid

Reedel ja laupäeval toimub Eesti Heliloojate Liidu juubeliaasta programmis kontsert „Questions“, mis on pealkirja saanud Erkki-Sven Tüüri samanimelise teose järgi ning mille meeskooriseade esiettekannet on eesti publikul võimalik kuulata nii Narvas kui Tallinnas.

Eesti Rahvusmeeskoori ja Tallinna Kammerorkestri esituses ja Mikk Üleoja dirigeerimisel tulevad ettekandele Veljo Tormise koorilaulud „Kolm mul oli kaunist sõna“ ja kaks „Hamleti laulu“ ning koorilaulutsüklite „Sügismaastikud“ ja „Jaanilaulud“ keelpilliversioonid. Kontserdi teises pooles kõlab esiettekandes Erkki-Sven Tüüri teose „Questions…“  versioon meeskoorile, solistidele ja keelpilliorkestrile. „Questions…“  on kirjutatud ingliskeelsele intervjuutekstile kvantfüüsik David Bohmiga ning selle originaalversioon valmis 2007. aastal Hilliard Ensemble’i ja Müncheni Kammerorkestri tellimusel.

Kontserdil teevad kaasa veel flötist Oksana Sinkova ning solistid Ka Bo Chan, Ott Indermitte ja Valter Soosalu. Kontserdid leiavad aset 27. märtsil kell 19 Narva Geneva keskuses ja 28. märtsil kell 17 Tallinnas Estonia kontserdisaalis.

Vaata ka:
Heliloojate Liit
Eesti Kontsert
Narva Kontsert
Tallinna Filharmoonia
Facebook

Tagasi