Muusikauudised

Koorikontsert „Raua needmine. Veljo Tormis 85“Helilooja Veljo Tormise juubeliaasta avakontsert toimub 13. veebruaril kell 18 Viljandi Pärimusmuusika Aidas. Tormise loomingut esitavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Muusikakeskkooli Noortekoor ja Kammerkoor, kavas „Sügismaastikud“, „Tornikell minu külas“, „Bulgaaria triptühhon“, „Kolm eesti mängulaulu“, „Raua needmine“, „Jaanilaulud“ ja „Küla kuuleb“. Kaastegev Anne Türnpu, dirigeerib Kaspars Putniņš.

Sel aastal saab 85. aastaseks Eesti üks armastatumaid heliloojaid Veljo Tormis, kelle arvuka kooriloomingu aluseks on rahvalaul. Lisaks eesti rahvalaulule on ta oma töödes kasutanud ka sugulasrahvaste ja kaugemate rahvaste folkloori. Tema kooriteostes kõlavad ingerlaste ja setude, eestlaste ja lätlaste, liivlaste ja soomlaste, venelaste, bulgaarlaste ja teiste rahvaste viisid.

Heliloojadiplomi omandas Tormis Moskva konservatooriumis Vissarion Šebalini õpilasena aastatel 1951–1956. Aastail 1956–1960 töötas Tormis Tallinna Muusikakoolis teoreetiliste ainete ja kompositsiooniõpetajana. Tema õpilaste hulka kuulusid ka Arvo Pärt ja Kuldar Sink. Aastail 1956–1969 oli Tormis ENSV Heliloojate Liidu konsultant, 1974–1989 esimehe asetäitja. Alates aastast 1969 on Tormis vabakutseline helilooja.

Kontserdi korraldab Pärimusmuusika Ait.

Tagasi