Muusikauudised

Galina Grigorjeva autorikontsert

18. jaanuaril kell 18 toimub Tallinnas Niguliste kirikus Galina Grigorjeva loomingu kontsert „Nature morte“, mida juhatab inglise dirigent Paul Hillier. Kõrgetasemeline kontsert toob kokku kaks Hillieriga tihedalt seotud tippkollektiivi – Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja ansambli Theatre of Voices, ning ta uue partneri viimasel ajal – YXUS Ensemble’i. Kaastegev Monika Mattiesen (flööt). Kavas on Grigorjeva teosed „Svjatki“, „Salve Regina“, „Diptühhon“, „Lament“, „Nature morte“ ja „In Paradisum“. Kontsert toimub Eesti Kontserdi sarjas „Oratorio“.

Kontserdile järgneb Galina Grigorjeva autoriplaadi salvestamine, CD annab välja Ondine. Initsiatiiv Grigorjeva autoriplaadi väljaandmiseks tuli Eesti Filharmoonia Kammerkoorilt, kava nii kontserdiks kui plaadistuseks paluti koostada Paul Hillieril, kellel on Grigorjeva loominguga sügav ja pikaajaline side. Kontserdist teeb ülekande Klassikaraadio.

Galina Grigorjeva looming on tähelepanuväärne oma hingestatud ja peenekoelise kõlastiiliga. Tema muusika lähtepunktiks on meloodiline mõtlemine. Grigorjeval on tugevad seosed slaavi vaimuliku muusika traditsiooniga, aga ka vanema euroopa mitmehäälsusega. Galina Grigorjeva on Heino Elleri muusikapreemia laureaat (2003) ning Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia laureaat (2004 ja 2013). 2014. aastal pälvis Grigorjeva Valgetähe IV klassi ordeni.

Vaata ka:
Eesti Kontsert
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Facebook

Tagasi