Muusikauudised

Jaan Räätsa Prelüüdi esiettekanne Carnegie Hallis


Reedel, 9. jaanuaril tuleb maailmaesiettekandele Jaan Räätsa Prelüüd op. 128. 2014. aasta detsembris valminud verivärske klaveriteose toob esiettekandele Prantsuse pianist Nicolas Horvath New Yorgi kontserdimaja Carnegie Halli Weill Recital Hallis. Ühtlasi tulevad kontserdil ettekandele Philip Glassi 20 etüüdi. Kontserdil osaleb ka Philip Glass ise. Horvath on kauaaegne Räätsa muusika propageerija, kes on helilooja klaveriteoseid esitanud muu hulgas Prantsusmaal ja Ukrainas.

Pühapäeval, 11. jaanuaril kell 19 tuleb ettekandele Jaan Räätsa Klaverisonaat nr. 10 Tallinnas Hopneri Majas, kus kontserdi annab New Yorgi Ülikooli ja Long Islandi konservatooriumi professor, mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat,  pianist ja helilooja Michael Bulychev-Okser. Lisaks Räätsale mängib ta Ludwig van Beethoveni, Ferenc Liszti,  Robert Schumanni, Sergei Rahmaninovi ning enda loomingut.


 

  Jaan Rääts
  Hoto: Harri Rospu
 
Michael Bulychev-Okser on New Yorgi Ülikooli ja Long Islandi konservatooriumi professor, rahvusvahelise mainega pianist, kes esineb kontsertidega nii USA-s, Euroopas, Lõuna-Ameerikas kui ka Koreas. Michael Bulychev-Okser on asutanud Rahvusvahelise George Gershwini nimelise muusikakonkursi New Yorgis ja Rahvusvahelise muusikafestivali The Alion Baltic, mis toimub Eestis ning tegeleb eesti muusikakultuuri levitamise ja populariseerimisega maailmas.

Vaata ka:
Carnegie Hall
Hopneri Maja

Tagasi