Muusikauudised

Aasta muusiku pidulik kontsert

Eesti Rahvusringhääling valis Aasta muusikuks koorijuhi Hirvo Surva. Pidulik kontsert selle sündmuse puhul leiab aset 11. jaanuaril kell  16 Tallinna Lauluväljaku Klaassaalis, kus üles astuvad Rahvusooper Estonia poistekoor ja noormeestekoor ning Rahvusringhäälingu segakoor. Esiettekandeni jõuab Pärt Uusbergi „Sügise laulud“ ja Andres Lemba „Üles, üles, hellad vennad“. Kontserdist teevad otseülekande Vikerraadio, Klassikaraadio ja ETV.

Aasta muusiku tiitli pälvib muusik, kelle loomingulised saavutused on edendanud Eesti muusikakultuuri ja kes on teinud koostööd Eesti Rahvusringhäälinguga. Tänavu kuulutati aasta muusiku tiitel välja juba 32. korda.

Hirvo Surva on hinnatud ja armastatud koorijuht, eriliselt on ta tunnustatud mees- ja poistekooride lauluoskuse edendamise vallas. Ta on olnud XII (1997) ja IX (2001) noorte laulupeo kunstiline juht ning 2014. aastal toimunud XXVI laulupeo „Aja puudutus. Puudutuse aeg” kunstiline juht.
Hirvo Surva on õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis koorijuhtimise erialal Silvia Melliku juhendamisel ning 1983–1990 Eesti Muusikaakadeemias Ants Üleoja klassis. Ta on töötanud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis koorijuhtimise eriala õppejõuna (1990–1999), aastast 2001 töötab ta Rahvusooper Estonia poistekoori peadirigendina ning alates 2006 õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Tallinna Muusikakeskkoolis.

Tagasi