Muusikauudised

Tallinna Keelpillikvartett 25 

Detsembrikuus tähistab kontserdisarja „Violino Bis!“ raames oma 25. tegevusaastat Tallinna Keelpillikvartett koosseisus Urmas Vulp (viiul), Olga Voronova (viiul), Toomas Nestor (vioola) ja Levi-Danel Mägila (tšello). Sel puhul esineb Tallinna Keelpillikvartett 2. detsembril kell 19 Jõhvi kontserdimaja kammersaalis ja 12. detsembril kell 18 Tallinna Raekojas kavaga, kuhu kuuluvad Ludwig van Beethoveni Keelpillikvartett cis-moll op. 131 ja Robert Schumanni Klaverikvintett Es-duur op. 44. Kaastegev on pianist Ivari Ilja.

Tallinna Keelpillikvartett asutati 1984. aastal. Käesolevaks ajaks on sellest kujunenud üks staažikamaid kammeransambleid ning ühtlasi ainus pidevalt tegutsev keelpillikvartett Eestis.
Tallinna Keelpillikvartett on esinenud Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Saksamaal, Prantsusmaal, Šveitsis, Jaapanis, Kanadas ja Iisraelis. Üles on astutud sellistel rahvusvahelistel muusikafestivalidel nagu Sound Pressure Torontos, Saison Balte Pariisis, Södertälje kammermuusika festival Rootsis, nüüdismuusikafestival Hamburger Begegnungen ning ka kohalikel festivalidel Eestis (NYYD, David Oistrahhi Festival, Mustjala Muusikafestival jt). Tallinna Keelpillikvarteti ulatuslikku repertuaari kuuluvad teosed nii kammermuusika kullafondist kui ka eesti heliloojatelt. Mitmed autorid on kirjutanud teoseid just Tallinna Keelpillikvartetti silmas pidades. Kvartett on salvestanud mitu CD-plaati eesti muusikaga ning teinud arvukalt lindistusi Eesti Raadiole ja Eesti Televisioonile. 2003. aastal pälvis Tallinna Keelpillikvartett Heino Elleri nimelise muusikapreemia.


Tallinna Keelpillikvartett


Laura Vaikma

Tagasi