Muusikauudised

Andres Uibo ja Aare Tammesalu kontserdid Vancouveris

Andres Uibo ja Aare Tammesalu esinevad 23. jaanuaril kell 19.30 Vancouveri Shaughnessy kirikus, kus on kavas Andres Uibo „Bach im Spiegel“ ja „Apocalypsis Symphony“, Arvo Pärdi „Trivium“ ja „Spiegel im Spiegel“, Artur Kapi „Prelüüd“ ning Kaljo Raidi „Largo“. Lisaks kõlab Johann Sebastian Bachi ja Felix Mendelssohn Bartholdy muusika.


24. jaanuaril kell 11 kõlab Uibo ja Tammesalu esituses Vancouveri Peetri kirikus kontsert-jumalateenistusel vaid eesti heliloojate muusika – Artur Kapp „Andante religioso” ja „Prelüüd“, Andres Uibo „Bach im Spiegel“, Kaljo Raid „Largo“, Ester Mägi „Psalm“, Arvo Pärt „Spiegel im Spiegel“ ja Juhan Jürme „Andante sostenuto“.
Andres Uibo ja Aare Tammesalu kontserte Kanadas toetavad Eesti Kultuuri Ühing Kanadas, Vancouveri Eesti Selts, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ja Eesti Interpreetide Liit.

Andres Uibo on Eesti tuntuimaid organiste, esinenud soolokontsertidega Eestis, Lätis, Leedus, Itaalias, Saksamaal, Austrias, Poolas, Hollandis, Soomes, Rootsis, Norras, Jaapanis jm. Ta on mänginud sisse 33 helikandjat, sealhulgas 12 soolo CD-d ning hulk salvestisi erinevate koosseisudega. Uibo on Tallinna Orelifestivali algataja ja juht alates 1987. aastast. Praegu töötab Uibo Tallinna Niguliste kiriku organisti ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõuna. 1995. ja 1999. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali aastapreemia, 2001. aastal Valgetähe medali ning 2006. aastal Eesti Muusikanõukogu aastapreemia.

 

Tšellist Aare Tammesalu tegutseb vabakutselise solisti ja kammermuusikuna, esitades nii klassikalist repertuaari kui ka nüüdismuusikat. Lisaks on ta aktiivne kontserdikorraldaja ja pedagoog. Ta on Tobiase Keelpillikvarteti asutajaliige ning osaleb ansamblite Resonabilis ja Reval Ensamble töös. Samuti on ta mänginud mitmetes Eesti ja Soome orkestrites. Ta on esinenud solistina Eestis, Lätis, Saksamaal, Soomes ja USA-s ning kammermuusikuna paljudes Euroopa riikides ja mitmetel muusika festivalidel Eestis. Lisaks festivalidele „Tubin ja tema aeg“, „opeNBaroque“, „Seitsme linna muusika“, „Mozart 250“, Mustjala muusikafestival jt korraldas ta 2000. aastal Tallinnas Bachi konkursi noortele pianistidele ja 2008. aastal Pärnu viiuldajate konkursi. Aare Tammesalu on Eesti Interpreetide Liidu 2008. aasta stipendiaat. Koduleht: www.tammesalu.com

Aveli Kadastik

Tagasi