Muusikauudised

Sarja "Violino Bis!" järgmised kontserdid


 


Keelpillimängijaid tutvustava kontserdisarja „Violino Bis!“ raames on lähipäevil võimalik kuulata nii tšellist Henry-David Varema kui ka keelpillikvartett Prezioso kontserte.

23. jaanuaril kell 18 astuvad Mederi saalis publiku ette Henry-David Varema ja pianist Hanna Heinmaa. Kavas on Ludwig van Beethoveni Sonaat A-duur op. 69, Claude Debussy Sonaat ja Dmitri Šostakovitši Sonaat op. 40.

Keelpillikvartett Prezioso, kuhu kuuluvad Hanna-Liis Nahkur (viiul), Mari-Katrina Suss (viiul), Anne Ilves (vioola) ja Andreas Lend (tšello), esinevad 26. jaanuaril kell 19 Estonia kontserdisaalis ning 27. jaanuaril kell 19 Tartu Ülikooli aulas. Kvarteti esituses on võimalik kuulata Sergei Prokofjevi, Julius Schulhoffi ja César Francki teoseid. Kontsertidel on kaastegev pianist Age Juurikas.

 

Henry-David Varema on esinenud Põhja- ja Baltimaades, Euroopas, Jaapanis, Ameerikas, Austraalias jm. Alates  2003. aasta aprillist on Varema Berliinis resideeruva keelpillikvarteti Petersen Quartett liige. Selle ansambli koosseisus on ta esinenud paljudel mainekatel kontserdilavadel, samuti on kvartetil valminud hulgaliselt helisalvestusi, millele on omistatud erinevaid auhindu. Käesoleval ajal on Varema Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri tšellorühma kontsertmeister ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia keelpilliosakonna dotsent.
Saksamaal elav pianist Hanna Heinmaa alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis ja jätkas neid Kölni Muusikaakadeemias Arbo Valdma juhendamisel. Heinmaa on esinenud nii solistina kui ka kammermuusika kontsertidega nii Eestis kui ka mujal Euroopas, samuti USAs ja Hiinas.


Henry-David Varema

Keelpillikvartett Prezioso
Foto: Kaupo Kikkas

2008. aastal toimunud noorte interpreetide konkurss-festivalil „Con Brio“ ergustuspreemia pälvinud keelpillikvartett Prezioso koosneb neljast noorest muusikust, kes kõik on Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri orkestrandid ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased. Koos musitseeritakse alates 2005. aastast ning kvarteti juhendajaks on Henry-David Varema. Täpsem info kvarteti kodulehel.


Laura Vaikma

Tagasi