Muusikauudised

Ilmunud on uus CD Anne-Liis Polli ja Anto Peti improvisatsioonideg0

 23. jaanuaril astusid Tallinna

Kunstihoones üles eesti professionaalse esituskunsti improvisatsioonivirtuoosid – laulja Anne-Liis Poll ja pianist Anto Pett.


Esitusele tuli umbes 50 minutit kestev improvisatsiooniline suurvorm – ImproMonoOoper ning samas toimus ka uue heliplaadi "Une lind. Ärkamine" presentatsioon. Anne-Liis Poll ja Anto Pett on koos musitseerinud alates 2000. aastast ning esinetud on paljudel kontsertidel ja festivalidel Eestis ja välismaal (Varssav, Viin, Udine, Cardiff, Glasgow, Moskva jm). Koos on improviseeritud ka teiste muusikutega, kelle hulgas Jaak Sooäär, Priit Lehto, Tanel Ruben, Kent Carter, Sylvain Kassap, François Rossé, Etienne Rolin jpt. Mõlemad tegutsevad omal alal ka pedagoogidena – Anto Pett õpetab vaba improvisatsiooni Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Anne-Liis Poll tegutseb laulmise ja improvisatsiooniõpetajana Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, EMTA Lavakunstikoolis ning Eesti Kunstiakadeemias.


Aastal 2007 ilmus kirjastuselt Fuzeau Anto Peti vaba improvisatsiooni õppemeetodit tutvustav raamat „Anto Pett’s Teaching System”, mille vastu on huvi tundnud muusikaõppeasutused üle maailma.Plaadile jäädvustatud improvisatsioonid on salvestatud 2009. aasta kevadel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Äsjailmunud plaat on järg duo 2004. aastal välja antud CD-le „Vabalt minna lastud laulud”.Malle Maltis

Tagasi