Muusikauudised

Heategevuskontserdid „Jõulumuusika kolmes kirikus“ Tallinnas ja Helsingis

Detsembri alguses toimuvad Tallinnas ja Helsingis novembrikuus Riia katastroofis hukkunute mälestuseks kolm heategevuskontserti „Jõulumuusika kolmes kirikus“. Korraldajateks on Eesti Rotary Klubid, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tallinna Filharmoonia, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Nargenfestival.

Ettekandele tuleb Claudio Monteverdi „Magnificat á 6 voci“, Wolfgang Amadeus Mozarti „Vesperae Solennes de Confessore“, Vytautas Miškinis „O salutaris hostia“, Jean Sibeliuse „Ei ihka au ja hiilgust ma“, Benjamin Britteni „Hymn to the Virgin Mary“ ja Riho Esko Maimetsa teose „Ave Maria“ (2013) segakoorile ja keelpilliorkestrile Eesti esiettekanne. Esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor, Tallinna Kammerorkester, dirigeerivad Tõnu Kaljuste ja Valter Soosalu. Vokaalsolistid on Maria Valdmaa (sopran), Annika Lõhmus (sopran), Helen Lepalaan (metsosopran), Mikk Dede (tenor), Valter Soosalu (tenor) ja Ott Kask (bass).

Kontserdid toimuvad 5. detsembril kell 19.30 Tallinna Metodisti kirikus, 7. detsembril kell 15.00 Rootsi-Mihkli kirikus ja 8. detsembril kell 17.00 Helsingi Toomkirikus. Mälestuskontserdil peetakse eesti- ja lätikeelne oikumeeniline eestpalve, sissepääs tasuta. Eesti ja Läti Rotary klubid kutsuvad üles toetama õnnetuses vanemad kaotanud laste haridusteed, annetusteks avatud pangakonto: Eesti Rotary Keskus MTÜ, a/a 221058659583 (IBAN EE032200221058659538), märgusõna „Läti“.

Tagasi