Muusikauudised

Pianist Sten Lassmann esineb Estonia kontserdisaalis


Sten Lassmann
Foto: Mait Jüriado
Sten Lassmann, üks väljapaistvamaid noorema põlvkonna pianiste, esineb Estonia kontserdisaalis 26. novembril kell 19 romantilise ja virtuoosse soolokavaga. Sten Lassmann on mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat ning õppinud lisaks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiale ka Pariisi Konservatooriumis ning Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias.

Pianistil on hetkel käsil suurejooneline projekt Inglismaa plaadifirmaga Toccata Classics – salvestada esmakordselt 8 CD plaadile kogu Eesti helilooja Heino Elleri klaverilooming. Londonis on ilmunud juba neli CD plaati Elleri klaverimuusikaga, ning Lassmanni salvestusprojekti kohta on ilmunud kiitvad arvustused muuhulgas ka prestiižseimates rahvusvahelistes ajakirjades nagu International Piano ja Gramophone.


Lassmanni sooloõhtul kõlavad romantilise klaverimuusika legendaarsed teosed: Franz Liszti jõuline ja kirglik Sonaat-fantaasia „Pärast Dante lugemist” ning Johannes Brahmsi ülivirtuoosne klaveritsükkel Variatsioonid Paganini teemale. Lisaks kõlab Eesti klaveriliteratuuri tippteos, Eduard Tubina ulatuslik Klaverisonaat nr. 2 („Virmaliste-sonaat”), ning valik kauneid miniatuure Heino Elleri loomingust.

Sten Lassmann on igal kontserdil kuulajate tähelepanu võitnud virtuoosse, orkestraalse pianismiga ning samaaegselt võimega targalt süveneda esitusel teoste üksikasjadesse. Toomas Velmet, Sirp

KAVA:
Eduard Tubin (1905 – 1982) – Sonaat nr. 2 („Virmaliste sonaat”, 1950)

Franz Liszt (1811 – 1886) – Sonaat-fantaasia „Pärast Dante lugemist”

Heino Eller (1887 – 1970) – Caprice (1917/1924)
Karjase laul (1917)
La fille du nord („Põhjala neid”, 1919)
Muusikaline hetk (1915)
Eesti tants (1934)

Johannes Brahms (1833 – 1897) – Variatsioonid Paganini teemale, op. 35, I ja II vihik

Eesti Kontserdi koduleht

 

 

Tagasi