Muusikauudised

Kontserdid René Eespere muusikaga Saksamaal

Novembris jätkuvad 60. aasta juubelit tähistava René Eespere autorikontserdid Saksamaal. 14. novembril kell 20 kõlab Berliinis Eesti Suursaatkonnas helilooja kammermuusika, mida kannavad ette Aurelia Eespere (sopran), Neeme Punder (flööt), Harry Traksmann (viiul), Marius Järvi (tšello), Tiit Peterson (kitarr) ja René Eespere (klaver).

15. novembril tuleb aga Eespere looming ettekandele Berliini Kitarriakadeemia Festivali (Festival International Guitar Academy Berlin) raames. Kontsert leiab aset kell 20 meditatsioonikeskuses Lotos-Vihara, kus maailmaesiettekandeni jõuab Eespere uudisteos „Meie hällilaulud“ kitarriorkestrile. Lisaks on kavas „Modus vivendi“ (1998/2005), „Matbeth“ (2010), „Trivium“ (1991) ja „Epigram VI“ (2004). Kontserdil astuvad üles Harry Traksmann (viiul), Neeme Punder (flööt) ja Tiit Peterson (kitarr) ning kitarrist Benjamin Verdery (USA), professor Thomas Offermanni kitarriüliõpilased, Berliini Rahvusvahelise Kitarriakadeemia ning Rostocki Muusika- ja Teatrikõrgkooli kitarriüliõpilased.

Täiendus 18.11.2013: Festivalipublik võttis kontserdi väga hästi vastu, uudisteos "Meie hällilaulud" läks tervikuna kordamisele.

14. detsembril oma 60. sünnipäeva tähistav helilooja ja pedagoog René Eespere on end eesti muusikalukku jäädvustanud paljude armastatud lastelaulude ja isamaaliste koorilauludega („Ärkamise aeg”, „Kodu on püha”), rohkete klaveri- ja kammermuusikateoste ning instrumentaalkontsertidega (vioolale, tšellole, flöödile, viiulile, klarnetile, kitarrile, trompetile). René Eespere on pälvinud Eesti NSV muusika-aastapreemia (1989), 4. klassi „Valgetähe“ ordeni (2001), Eesti Kultuurkapitali preemia „Ela ja sära“ (2001–2002), Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2008) ja Eesti Muusikanõukogu preemia (2011). Septembri lõpus toimusid helilooja autorikontserdid eesti muusikute osavõtul ka kolmes Soome linnas: Helsingis, Tamperes ja Lahtis.  
René Eespere
Foto: Gert Kelu

 

Tagasi