Muusikauudised

Anna-Liisa Bezrodny ja Irina Zahharenkova kontserdid Poolas

Anna-Liisa Bezrodny (viiul) ja Irina Zahharenkova (klaver) annavad käesoleval nädalal Poolas kaks kontserti. 4. novembril toimub kontsert Varssavi kultuurikeskuses Skwer koostöös Pille Lille Muusikute Fondi ja Eesti Saatkonnaga. 6. novembril toimuva kontserdi annavad muusikud Otwockis aset leidva Euroopa Muusika Festivali raames. Kavas on Frederic Chopini, Edward Elgari, Nikolai Rimski-Korsakovi, Leoš Janáčeki ja Maurice Raveli teosed.

Anna-Liisa Bezrodny alustas viiulimängu õppimist dots. Ivi Tiviku käe all ja jätkas põhiliselt  oma vanemate, prof. Igor Bezrodny ja prof. Mari Tampere õpilasena. Magistrikraadi on saanud Londoni Guildhall koolis (2006) ja Sibeliuse Akadeemias (2008). Tänaseks on Anna-Liisa esinenud pea kõigis Euroopa maades, Lõuna- ja Põhja-Ameerikas, Lähis- ja Kaug-Idas. Anna-Liisa on mitmete rahvusvaheliste konkursside ja preemiate laureaat, üks olulisim neist on Londoni Guildhall kooli kuldmedal (2006), mille on omal ajal võitnud ka maailmakuulus tšellist Jaqueline du Pre.

Irina Zahharenkova on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste. Ta on võitnud peapreemiad mitmetelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu Johann Sebastian Bachi konkurss Leipzigis (2006), Alessandro Casagrande konkurss Itaalias (2006), Georges Enesco konkurss Rumeenias (2005), Prémio Jaén konkurss Hispaanias (2004). Eestis äratas ta suurt tähelepanu VI Eesti pianistide konkursil (2002) pälvides diplomi, ERSO preemia ja publiku tulise poolehoiu. Irina Zaharenkova on esinenud festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes, Norras ja Eestis ning olnud solist ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Helsingi Linnaorkestri, Iisraeli Filharmoonikute, Orchestre de la Suisse Romande’i, Orchestre National de Lorraine’i ja mitmete teiste orkestrite ees. Tähelepanu on äratanud ka tema plaadistused. Eriti positiivseid hinnanguid on saanud Scarlatti sonaatide CD, mis ilmus 2012. aastal Moskva filma Classical Records alt.

Vt. ka Pille Lille Muusikute Fondi kontserdid välismaal

Tagasi