Muusikauudised

YXUS Ensemble alustab sarja “Stockhausen!”

YXUS Ensemble toob hooajal 2013/14 esitusele neli programmi Karlheinz Stockhauseni loomingust. Kontserdisari alustab 29. oktoobril kell 20 teater NO.99 kammersaalis Eesti esiettekandega lavateosest "Herbstmusik/Sügismuusika“.

"Sügismuusika" on performance’i laadne teos, mille partituur on helilooja poolt tehniliste peensusteni paika pandud. Teost on seni esitatud väga harva, põhjuseks ebatavaline kontseptsioon ning töömahukas ja komplitseeritud teostatavus. „Sügismuusika“ keskendub sügisestele loodushäältele ning fokuseerib tähelepanu vanale lihtsale käsitöökunstile, mille rituaalsus etenduse käigus maagiliselt kandma hakkab. Ansambel YXUS esineb koosseisus Lauri Kaldoja, Leho Karin, Toomas Vavilov (klarnet) ja Karin Sarv (vioola). Etenduse lavastaja on Anne Türnpu, kunstnik Kairi Mändla, helikujundaja Tammo Sumera. Etendust saab kuulda-näha teater NO.99 kammersaalis ka 30. oktoobril ja 1. novembril kell 20.

Stockhauseni suurim unistus oli, et muusika hõlmaks järjest rohkem ruumi meie maailmas ning oleks lõpuks kõikjal, kõikehõlmav. Selles võtmes on YXUS Ensemble kavandanud ka sarja järgmiste teoste valiku: “Mantra”, “Tierkreis” ja “Helikopterikvartett”. Kontsertsari "Stockhausen!" toimub koostöös teater NO99, EMTA lavakunstikooli ja Eesti Kontserdiga.

YXUS Ensemble koduleht

 


 

Tagasi