Muusikauudised

Kirikus kõlavad Mussorgski Pildid näituselt

Laupäeval, 26. oktoobril kell 16 esitab klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots Pärnu Ooperi kontserdisarjas Musica Sacra Pärnu Eliisabeti kirikus Modest Mussorgski klaveripalade tsükli "Pildid näituselt".

Tänu oma eredusele omandas Mussorgski tsükkel kiiresti suure populaarsuse ja muutus hiljem ka seadjate lemmikuks, olles ilmselt klassikalise klaverimuusika üks enam teistele esituskoosseisudele seatud teos. Kontserdil kõlavas versioonis on kõik pildid paigutatud justkui samasse näitusesaali, nende järjekorda on veidi muudetud ja üks pilt on tänu uuele helistikule saanud koguni algsest otskui erineva värvilahenduse.

Klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots mängib järjepidevalt koos 2004. aastast, kui duo osales edukalt eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil Con brio. Hooajal 2008–2009 osales duo mitmel rahvusvahelisel jõuproovil ja saavutas laureaaditiitli kõrgetasemelisel Byalistoki klaveriduode konkursil Poolas. Duo repertuaaris on lisaks klassikalisele duorepertuaarile ja eesti muusikale ka transkriptsioonid ja improvisatsiooniline muusika.

Pärnu Ooperi koduleht

Tagasi