Muusikauudised

Eesti Koorijuhtide Naiskoor tähistab 25. sünnipäeva


Eesti Koorijuhtide Naiskoor
Foto: Toomas Tuul

26. oktoobril kell 17 tähistab Eesti Koorijuhtide Naiskoor oma 25. sünnipäeva kontserdiga Mustpeade maja Valges saalis. Kontserdil kõlavad esiettekandena Pärt Uusbergi „Udukoguja“ naiskoorile ja vibrafonile (tekst Andres Ehin, pühendatud Eesti Koorijuhtide Naiskoorile ja Õnne-Ann Roosveele), Tiina Kiilaspea „Elada on siiski ilus“ (tekst Artur Alliksaar) ja Piret Rips-Laulu „Unelaul“ (tekst Heiki Vilep). Lisaks on kavas naiskoorilaulud eesti heliloojatelt Miina Härma, Gustav Ernesaks, Tauno Aints, Ester Mägi ja Veljo Tormis ning välisheliloojatelt Hreiðar Ingi Þorsteinsson, Thomas Hanelt, Oleksandr Jakovtšuk, Myroslav Skoryk, Hanna Havrylets ja Irina Alekseitšuk.

Koori juhatavad Andrus Siimon ja Õnne-Ann Roosvee, kaastegevad Vambola Krigul vibrafonil ja Maret Nurklik flöödil. Kontsert on pühendatud koori asutaja ja kauaaegse peadirigendi, emeriitprofessor Ants Söödi mälestusele, kes lahkus meie hulgast 17. oktoobril.

Eesti Koorijuhtide Naiskoori (EKN) kutsus ellu 1988. aastal professor Ants Sööt, kes oli peadirigent alates koori loomisest kuni 2007. aastani. Alates 2007. aastast on koori peadirigent Andrus Siimon ning 2001. aastast töötab koori abidirigendina Õnne-Ann Roosvee. Kooris laulab ligi 40 muusikaõpetajat-koorijuhti üle Eesti. EKN kohtub seminar-kokkutulekutel kuus kuni kaheksa korda aastas. Koor on saavutanud auhinnalisi kohti rahvusvahelistel koorikonkurssidel Saksamaal, Ungaris, Walesis, Hollandis ja Rootsis. 2011. aastal sai koor Eesti Naislaulu Seltsi aasta naiskoori tiitli. Dirigent Andrus Siimon valiti samal aastal Eesti Kooriühingu aasta dirigendiks.

Tagasi