Muusikauudised

Mihkel Polli kontserdikavas Tõnu Kõrvitsa uudisteos

Pianist Mihkel Poll annab oktoobris sarjas „Pianisti portree“ viis soolokontserti. Kontserdid toimuvad 16. oktoobril Tartu Ülikooli Aulas, 24. oktoobril Pärnu Kontserdimajas, 25. oktoobril Jõhvi Kontserdimajas ja 29. oktoobril Estonia Kontserdisaalis kell 19 ning 26. oktoobril Haapsalu Kultuurikeskuses kell 18.

Kontserditel tuleb esiettekandele Tõnu Kõrvitsa uudisteos "Hümn nähtamatule tuulekandlele". Lisaks on kavas Ferenc Liszti Ballaad nr 2 h-moll, Johannes Brahmsi Sonaat nr 1 C-duur, George Enescu Sonaat nr 1 fis-moll ja Béla Bartóki “Vabas õhus”.

Mihkel Poll on aktiivselt tegutsev pianist, kelle konkursivõitude ja esinemiste nimekiri on muljetavaldav. Pollil on väga lai repertuaar, ulatudes Bachist kuni Ligetini, ühtlasi mängib ta palju kammermuusikat koos eesti väljapaistvaimate instrumentalistide ja lauljatega. Hooajal 2012/2013 oli Mihkel Poll ERSO resideeriv artist, esitades eesti heliloojate klaverikontserte maestrote Neeme Järvi, Olari Eltsi ja Arvo Volmeri juhatusel. Ees ootavad etteasted koos Birmingham Sinfonia ning Birmingham Schools Symphoni Orchestraga ning esinemine koos ERSO ning maestro Neeme Järviga Läänemeremaade festivalil Stockholmis Berwaldhallenis.

Mihkel Polli kodulehekülg
 

 

Tagasi