Muusikauudised

Leonora Palu ja Age Juurikas esitavad eesti muusikat


Leonora Palu

Age Juurikas

3. oktoobril toimub Mustpeade majas flötisti Leonora Palu ja pianisti Age Juurikase kontsert, mille raames tuleb esitusele kaks ajaliselt mahukaimat eesti heliloojate kammermuusika teost flöödile ja klaverile – Eduard Tubina Flöödisonaat (1979) ning Tõnu Kõrvitsa „Thulemaa laulud“ (2002). Lisaks tuleb ettekandele André Jolivet’ Sonaat flöödile ja klaverile. Kontserdikava esitatakse ka Musica Sacra sarjas 19. oktoobril kell 16 Pärnu Eliisabeti kirikus.

Flötist Leonora Palu on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dots. Raivo Päeske juhendamisel ning samas magistrantuuri prof. Imants Sneibis käe all. Aastal täiendas ta end Brüsseli Kuninglikus Konservatooriumis prof. Frank Hendrickx’i juures. Aastal 2008 pälvis flötist 3. preemia vabariiklikul interpreetide konkursil puhkpillidele. 2002. a. võitis ta duos Tauno Aintsiga eripreemia vabaimprovisatsiooni konkursil Leipzigis. Leonora Palu tegutseb aktiivselt kammermuusikuna, kaasaegse muusika esitajana ning improvisaatorina. Koostöö erinevate interpreetidega on viinud teda konkurssidele ning festivalidele Lätti, Leetu, Soome, Rootsi, Poolasse, Austriasse, Saksamaale ja Itaaliasse. Aastatel 2001-2005 töötas Leonora Palu Rahvusooper Estonia orkestris. Hetkel töötab Pärnu Linnaorkestris, mille ees esineb regulaarselt ka solistina. Flötist on nüüdismuusikat ja eksperimentaalset muusikateatrit viljeleva Repoo Ensemble liige ning osaleb tihti eesti heliloojate teoste esmaettekannetel.

Age Juurikas on õppinud Eesti Muusikaakadeemias Peep Lassmanni ning Toivo Nahkuri juhendamisel bakalaureuseõppe tasemel ning 2004–2007 magistriõppes Moskva Riiklikus Konservatooriumis Vera Gornostajeva ja tema assistentide Sergei Glavatskihhi, Maksim Filippovi ja Darja Petrova juures. Alates 2008. aasta sügisest on Juurikas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorant. Age Juurikas on oma oskusi täiendanud ka mitmel pool Euroopas – õppeaastal 2000/2001 õppis ta vahetusüliõpilasena Sibeliuse Akadeemias Matti Raekallio ja Liisa Pohjola klaveriklassis ning 2002/2003 Karlsruhe Riiklikus Muusikakõrgkoolis Kalle Randalu juures. Ta on korduvalt osalenud Viktor Meržanovi ja Niina Serjogina meistrikursustel. Juurikas on esinenud soolokontsertidega ja kammerkooseisudes mitmete eesti ja välismaiste tuntud interpreetidega Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Prantsusmaal, Hispaanias, Venemaal, Ukrainas, Ameerikas ning soleerinud mitmete orkestrite ees solistina (sh. ERSO, Läti Riiklik Sümfooniaorkester, Ukraina Rahvuslik Akadeemiline Sümfooniaorkester). Ta on osalenud rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel ja saavutanud mitmeid auhindu (sh. I preemia ja 3 eriauhinda rahvusvahelisel Vainiunase-nimelisel konkursil Leedus 1998, Peapreemia ja 2 eripreemiat konkurss-festivalil „Con brio ’98“, IV preemia ja eripreemia rahvusvahelisel pianistide konkursil „Arthur Rubinstein in memoriam“ Bydgoszczis 2000, I preemia VI vabariiklikul pianistide konkursil Tallinnas aastal 2002 jm). 2003. aasta kevadel pälvis ta I Neeme Järvi-nimelise noore muusiku auhinna. 2005. aasta juunis osales Age Juurikas Los Angeleses mainekal Rahmaninovi nimelisel konkursil, kus ta saavutas semifinalisti eripreemia. Age Juurika meelisautorite hulka kuuluvad Sergei Rahmaninov, Sergei Prokofjev ja teised vene heliloojad. Eesti autoritest on tema repertuaaris kandval kohal Eduard Tubina teosed.

vaata ka: Interpreetide Liit

Tagasi