Muusikauudised

Viljandi Kitarrifestival 2013

17.–22. septembrini toimub kuuendat korda Viljandi Kitarrifestival. Sel aastal on kavas 17 kontserti, mis leiavad aset Viljandis, Tallinnas, Rakveres, Narvas ja Kuressaares. Esmakordselt astub festivali raames üles Eesti Filharmoonia Kammerkoor, kes koos kitarristidega Marzi Nyman (Soome), Ain Agan, Laur Joamets ja Weekend Guitar Trioga toob esiettekandele Robert Jürjendali, Raul Söödi ja Tauno Aintsi uudisteosed koorile ja kitarridele. Kontserdid pealkirjaga „6 keelel 4 häälel“ toimuvad 20. septembril kell 15 Estonia kammersaalis, 21. septembril kell 18 Viljandi Pärimusmuusika Aidas ning 22. septembril kell 18 Rakvere Rahvamajas.

Lisaks esinevad festivalil nimekad muusikud nii meilt kui mujalt: Peter Fessler (Saksamaa), kes avab festivalil sarja „Laulja/laulukirjutaja“, Peter Bernstein (USA) koos Toivo Undi ja Ahto Abneriga, duod Paul Shigihara (Saksamaa) & Jaak Sooäär, Jim Lampi (Suurbritannia) & Tanel Ruben, Knut Hem (Norra) koos Tõuniga, Riho Sibul, Jaan Jaanson koos oma kvartetiga, Andre Maaker Trio, Siim Petser Trio, Ola Bengtsson Trio (Rootsi) ja Tiit Peterson & Neeme Punder, kelle esituses kõlab Urmas Sisaski „Tähistaevakontsert“.

Viljandi Kitarrifestivali eesmärgiks on arendada improvisatsioonilist ja stiiliülest kitarrimängu ning arendada rahvusvahelist ja kitarriõppe alast koostööd. Olulisel kohal on esinejate poolt läbiviidavad töötoad, mis kulmineeruvad tudengite soolonumbrite ja festivali kitarriorkestri kontserdiga. Lisaks annab Viljandi Kitarrifestival välja Tiit Pauluse nimelise Noore Kitarrimängija preemia.

Viljandi Kitarrifestivali kunstiline juht on Ain Agan. Täpne info ja ajakava: Viljandi Kitarrifestival.

 

Tagasi