Muusikauudised

Martin Kuuskmanni ja Kristjan Randalu kontserdid Tallinnas ja Tartus

27. aprillil kell 19 Tallinna Mustpeade maja Valge saalis ja 28. aprillil kell 19 Tartu Ülikooli aulas astuvad publiku ette Martin Kuuskmann (fagott) ja Kristjan Randalu (klaver). Kavavalikul on duo põhirõhu asetanud kaasaegsele muusikale – kontserdil kõlavad Luciano Berio „Sequenza XII” soolofagotile, Kristjan Randalu „Rignana” klaverile ja fagotile, Daniel Schnyderi Sonaat fagotile ja klaverile. Samuti on kavas Martin Kuuskmanni poolt fagotile ja klaverile seatud Johann Sebastian Bachi Partiita a-moll (BWV 1013), Robert Schumanni „Fantasiestücke”, Op. 73 ja Arvo Pärdi „Spiegel im Spiegel”.Martin Kuuskmann on õppinud fagoti erialal Tallinna Muusikakeskkoolis ning Yale’i Ülikoolis, kus ta 1995. aastal sai solistidiplomi ja 1998 omandas magistrikraadi. Kuuskmann on olnud fagoti- ja kammermuusikaõpetaja, tegutsenud USAs, Kanadas, Oslo Kuninglikus Muusikaakadeemias, Kristiansandi Kuninglikus Muusikaakadeemias ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on kontserte andnud mitmes Euroopa riigis ning Kanadas, Jaapanis ja USAs. Kuuskmanni repertuaar hõlmab muusikat varasest barokist džässini ning oluline koht selles on nüüdismuusika ettekannetel. Talle on muuskat kirjutanud mitmed heliloojad, kelle hulgas nii eesti kui välisautoreid – Christopher Theofanidis, Eino Tamberg , Erkki-Sven Tüür, Gene Pritsker, Charles Coleman, Tõnu Kõrvits ja David Chesky.

Kristjan Randalu on olnud Tallinna Muusikakeskkooli õpilane ning jätkanud haridusteed Karlsruhes, Stuttgartis, Kölnis ja Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias. 2006. aastal lõpetas ta magistrikraadiga Manhattani Muusikakooli New York’is.
Kristjan Randalu on kaasa teinud erinevates klassikalist, jazz ja cross-over muusikat viljelevates projektides, ta on solistina esinenud Euroopas, Iisraelis, Türgis, Kanadas ja USAs.
Aastal 2002 tuli ta laureaadiks Šveitsis, prestiižikal Montreux Jazz Festivali rahvusvahelisel Solo Piano konkursil. 2007 pälvis Randalu Saksa liidumaa Baden-Württembergi jazzi preemia.

Hiljuti valmis Martin Kuuskmannil ja Kristjan Randalul plaat “Nonstop”, mis koosneb Bachi, Berio, Schnyderi, Jobimi, Pärdi jt loomingust.
Malle Maltis

Tagasi