Muusikauudised

Erkki-Sven Tüüri Klarnetikontserdi maailmaesiettekanne Soomes


Erkki-Sven Tüür

Christoffer Sundqvist


4. ja 5. septembril tuleb Helsingis esiettekandele Erkki-Sven Tüüri klarnetikontsert „Peregrinus Ecstaticus“ („Ekstaatiline palverändur”). Teose tellis Soome ringhääling YLE ning selle esitab Helsingi Muusikakeskuses klarnetist Christoffer Sundqvist koos Soome Raadio Sümfooniaorkestriga. Tüüri teosele järgneb Maurice Raveli „Daphnis et Chloé“, kus teeb kaasa ka Helsingi Muusikakeskuse koor. Kontserti juhatab orkestri uus peadirigent Hannu Lintu. Kontserdi otseülekannet 4. septembril kell 19 vahendab Klassikaraadio.

Soome Raadio Sümfooniaorkestri esiklarnetist Christoffer Sundqvist on mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat ning inspireerinud oma mänguga mitmeid Soome heliloojaid. Sundqvist soleerib ka kontserdi Eesti esiettekandel 28. märtsil 2014 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga Estonia kontserdisaalis.

Erkki-Sven Tüür: „Klarnetikontserdi pealkiri „Ekstaatiline palverändur” annab meile vihje ühele võimalusele tõlgendada solisti karakterit. Kujutlegem palveränduri takistuste- ja ohtuderikast rännakut ihaldatud eesmärgi poole, tema söakust ja tarmu vaheldumisi kurnatuse ja väsimusega; reaalsetest füüsiliselt tajutavatest raskustest jagusaamist vaheldumisi vaimuilmas toimuvate võitlustega....”

Vaata ka: YLE
Christoffer Sundqvist
 

Tagasi