Muusikauudised

Cantores Vagantese SUVEMUUSIKA 2013 - Tuulemuusika

Cantores Vagantese plokkflööditrio koosseisus Reet Sukk, Taavi-Mats Utt ja Andres Siitan ning organist Marju Riisikamp annavad augustis kaks kontserti: 23. augustil kell 19 esinetakse Väike-Maarja kirikus ja 24. augustil kell 20 toimub kontsert Pärnu Eliisabeti kirikus. Kavas on muusikat sellistelt heliloojatelt nagu Jan Sweelinck, Antonio de Cabezon, Orlando di Lasso, Thomas Morley, William Byrd jt.

Cantores Vagantese plokkflööditrio ja organist Ene Salumäe esinesid 29. juulil Kullamaa Püha Johannese kirikus ja 30. juulil Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus.

Cantores Vagantes: „Kuulajale assotsieerub plokkflöödiansambli kõla sageli esmalt oreli kõlaga. Nii oleme oma kavva lülitanud ka oreli. Plokkflööditrio ja oreli vahelduv musitseerimine annab kuulajale hea võimaluse nautida kahte kõlapilti, leida nende ühisosa ja märgata olulisi erinevusi. Esitatavaid teoseid seob ühine temaatika ja heliloojad. Plokkflöödid, mida kasutame, on valminud eesti meistri Taavi-Mats Uti ja hollandi meistri Heiko ter Scheggeti ühistööna ning on renessanssplokkflöötide täpsed koopiad. Ka orelid, mida kontsertidel mängitakse, sobivad hästi sellise varase muusika ettekandmiseks.“

Tagasi