Muusikauudised

Dirigent Hirvo Surva tähistab kontsertidega 50. sünnipäeva

Sel laupäeval, 8. juunil kell 15 tähistab Jõhvi kontserdimajas oma esimest suurt juubelit armastatud koorijuht ja pedagoog Hirvo Surva. Kontserdil laulavad Rahvusooper Estonia poistekoor, Rahvusringhäälingu segakoor ja Sünnipäeva meeskoor juubilari juhatusel, kaasa teevad solistid Aile Asszonyi ja Siiri Sisask.

Kuigi päris sünnipäev on Hirvo Surval 2. juulil, kutsub sünnipäevalaps kõiki sõpru, tuttavaid ja koorimuusika austajaid kontsertidele juba juunis. Kuna koorijuht on üles kasvanud Ida-Virumaal, toimub esimene sünnipäevakontsert laupäeval, 8. juunil kell 15 Jõhvi kontserdimajas. Tallinnas on võimalik sünnipäevakontserdist osa saada kolmapäeval, 12. juunil kell 19 Estonia kontserdisaalis.

Sünnipäevakontserdil astub lavale lisaks Rahvusooper Estonia poistekoorile ja Rahvusringhäälingu segakoorile, keda Surva igapäevaselt juhatab, spetsiaalselt juubeliks kokku tulnud Sünnipäeva meeskoor. Muusikalised tervitused edastavad ka Rahvusooper Estonia sopran Aile Asszonyi ja Siiri Sisask. Kontserdil on kaastegevad Ene Salumäe orelil (Tallinnas) ja Andres Lemba klaveril.

Hirvo Surva on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi koorijuhtimise erialal. Ta on Rahvusooper Estonia peakoormeister ja Rahvusooper Estonia poistekoori peadirigent. 1990ndatest alates on Surva tegutsenud aktiivselt laulupidude dirigendina ning oli VIII ja IX noorte laulupeo kunstiline juht. Hirvo Surva on ka 2014. aastal toimuva XXVI laulupeo „Aja puudutus. Puudutuse aeg” kunstiline juht.

Sünnipäevakontsertide piletid on müügil Piletimaailmas ja Eesti Kontserdi kassas.
Kontserte korraldab Eesti Kontsert koostöös Eesti Kooriühingu ja Eesti Meestelaulu Seltsiga.

Loe Hirvo Survat tutvustamas eelolevaid kontserte ajalehes Sirp (7.06.2013)

Tagasi