Muusikauudised

Marianna Liik pälvis Rahvusvahelisel heliloojate rostrumil teise koha


Marianna Liik
Foto: Klassikaraadio
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudeng Marianna Liik pälvis möödunud nädalal Rahvusvahelisel heliloojate rostrumil teise koha oma teosega „Mets“. Teos pälvis auhinna alla 30-aastaste heliloojate kategoorias, mille võidu saavutas Islandi helilooja Úlfur Hanssoni elektrooniline teos „So Very Strange“. Põhikategooria võitis tänavu Poola helilooja Agata Zubel teosega „Not I“, esikümnesse mahtusid veel Taani, Austria, Saksamaa, Taiwani, Itaalia ja Soome heliloojate tööd.

Marianna Liik (1992) alustas kompositsiooniõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 2011. aasta sügisel Helena Tulve õpilasena, praegu jätkab elektroakustilise loomingu õpinguid II kursusel Margo Kõlari ja Malle Maltise käe all. „Mets“ (2012/2013) on elektrooniline kompositsioon, milles on kasutatud rohutirtsu laulu, inimhäält ja kahe koorilaulu salvestust.

28.–31. maini Prahas toimunud heliloomingu konkurss – rahvusvaheline heliloojate rostrum – on maailma üks tähtsamaid nüüdismuusika foorumeid. Rostrumi eesmärk on uue komponeeritud muusika tutvustamine ja levitamine rahvusraadiote vahendusel üle maailma. Parimaid teoseid tutvustab oma kuulajatele järgneva hooaja jooksul üle kolmekümne raadiojaama mitmel mandril. Tänavu toimus rostrum juba 60. korda, osales 30 rahvusraadiot 51 teosega.

Eesti osaleb rostrumil alates 1994. aastast, eesti muusikat on konkursil tihti saatnud edu. Noorte heliloojate kategooria on võitnud Mari Vihmand (1996), Jüri Reinvere (2000) ja Ülo Krigul (2007) ning põhikategoorias on pärjatud võiduteoseks 2004. aastal Helena Tulve orkestriteos „Sula“.

Vaata ka: Klassikaraadio

Tagasi