Muusikauudised

Sven Grünbergi audiovisuaalse uudisteose "Vaadates sisse" esmaettekanne3. ja 5. juunil kell 21.30 toimub Sven Grünbergi uue kontsertkava „Vaadates sisse“ esmaettekanne Tallinnas, Niguliste kirikus. Lisaks rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud vokaalansamblile Vox Clamantis astub lavale ka instrumentaalansambel Sven Grünbergi juhatusel koosseisus Mihkel Mälgand (bass), Liis Viira (harf) ja Vambola Krigul (löökpillid).

Erinevatest teostest koosnevas kavas kohtuvad Sven Grünbergi spetsiaalselt sündmuse jaoks loodud muusika, vokaalansambli Vox Clamantise lauluoskused Jaan-Eik Tulve juhatamisel ning erinevad valgus- ja visuaallahendused, mis on loodud konkreetselt antud teosele Niguliste kiriku keskkonna eripära arvestades. Kontsertkava on kindlasti oluliseks vahekokkuvõtteks kogu Sven Grünbergi mahukas heliloomingus, milles autor toob välja oma parima, koos hoolikalt valitud tipptegijatega.

Sven Grünbergi muusika ühendab erinevaid ajastuid ja kultuure, muusikas ja tekstis ühinevad iidsed budistlikud mõttemaastikud. Kogu teose „Vaadates sisse“ tervik sisaldab endas nii eilset kui tänast, nii erinevate kultuuride ja tsivilisatsioonide põimumist, kui ka uueks tervikuks saamist. Kontsertlavastusel loodav mõtteline sild võiks anda võimaluse sisekaemuseks rõhuasetusega vaimsetel väärtustel. Ruumi jäetakse kuulajale nii kaasamõtlemiseks, kui ka üldise muusikalise atmosfääri nautimiseks.

Algusajaks mõlemal päeval on 21.30 ehk antud kontsert tuuakse kuulajate ning vaatajateni öökontserdina Niguliste kirikus, kasutades ära juunikuu hämarvalgust õhtusel ajal, kus päevast saab öö ja helist omaette esteetiline maailm.

Kontsert on pühendatud Linnart Mälli mälestusele, kes oleks 7. juunil saanud 75-aastaseks.

Kontserdi produtseerib Plektrum Festival.

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee.

NB! Esialgu planeeritud kaks etendust on välja müüdud ja tänu publiku suurele huvile korraldatakse lisakontsert 5. juunil kell 23.30 Niguliste kirikus. Uksed avatakse kell 23.00. Pileteid lisakontserdile on võimalik osta vaid koha peal, pileti hind on 20 eurot.

Tagasi