Muusikauudised

Heli Ernits ja Lea Leiten esinevad sarjas Helisev muusika...

Oboemängija Heli Ernits ja pianist Lea Leiten esinevad teisipäeval, 7. mail kell 18 Tartu Linnamuuseumis ja neljapäeval, 9. mail kell 19 Tallinna Mustpeade majas. Kavas on impressionistlik ja romantiline muusika prantsuse heliloojatelt.

Kavas:
C. Saint-Saëns – Sonaat oboele ja klaverile op. 166
C. Debussy – Kaks arabeski klaverile
E. Bozza – „Conte Pastorale“ ja „Fantaisie Pastorale“ op. 37 oboele ja klaverile
C. Debussy – „Clair de Lun“e („Suite Bergamasque“) klaverile
F. Poulenc – Sonaat oboele ja klaverile op. 185
D. Milhaud – Sonatiin oboele ja klaverile op. 337

Heli Ernits alustas oboeõpinguid 1999. aastal Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Ta õppinud ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (hetkel doktorant) ning Karlsruhe Muusikakõrgkoolis.
Heli Ernits on võitnud auhindu mitmel konkursil: I preemia 4. rahvusvahelisel konkursil „Jūrmala 2008“, II preemia Eesti interpreetide konkursil puhkpillidele aastatel 2008 ja 2012. 2010 oli Heli Ernits konkursi „Con Brio“ ERSO preemia laureaat ning oktoobris 2011 soleeris ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees.
Märkimist väärib tema huvi Eesti muusika vastu. Nii solisti kui ka puhkpillikvinteti liikmena otsib ta eesti autorite teoseid, mis on loodud oboele või puhkpillidele.
Heli Ernitsa interpretatsioonist kiirgav musikaalne energia ja tehniline täpsus jääb meelde igale kontserdikülastajale.

Lea Leiten on õppinud klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Kalle Randalu ja Peep Lassmanni juures. Ta on täiendanud end Roger Vignoles’i meistriklassis Savonlinnas ja suvekursustel “Holland Music Session”.
1986 saavutas Lea Leiten II preemia Čiurlionise nim. pianistide konkursil Vilniuses ja 1988 diplomi vabariiklikul pianistide konkursil Tallinnas. Teda on autasustatud parima kontsertmeistri tiitliga vabariiklikel ja rahvusvahelistel keelpilli- ja puhkpillimängijate konkurssidel.
Lea Leiten on koos musitseerinud mitmete tuntud muusikutega nagu N. Punder, T. Vavilov, M. Vind, M. Männi, L. Ugandi, A. Tammesalu, U. Vulp, keelpillikvartett “Noobel Nelik” jt. Ta on 1999 moodustatud kollektiivi Reval Ensemble liige.
Lea Leiten on esinenud mainekatel uue muusika festivalidel, sh festival „Nyyd“ Tallinnas, “Gaida” Vilniuses, “Is Arti” Kaunases jm. Ta on osalenud mitmel korral klaverisaatjana rahvusvahelisel konkursil “Noor Muusik”, samuti andnud kontserte Iisraeli vioolasolisti Avri Levitani ning Rootsi kontrabassimängija Björn Malmqvistiga. Praegu töötab Lea Leiten kontsertmeistrina Tallinna Muusikakeskkoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning tegutseb aktiivse kammermuusikuna.

Tagasi