Muusikauudised

Eesti Filharmoonia Kammerkooril ilmus CD Max Regeri ja Rudolf Tobiase loominguga

Eesti Filharmoonia Kammerkooril ilmus CD „Vivit!“, millele on Daniel Reussi juhatusel salvestatud Rudolf Tobiase (1873–1918) vaimulikud motetid ning valik Max Regeri (1873–1916) loomingust. Helirežissöör on Florian Schmidt, kellega koostöös on EFK-l varem sündinud mitu CD-d. Helisalvestise andis välja Soome firma Ondine.

Tobiase loomingust jäädvustati tuntud vaimuliku motetid: „Otsekui hirv“, „Kleine Karfreitagsmotette“, „Oster Vorspiel“, „Ostermorgen“, „Ascendit in coelum“, „Vivit!“, „Liberi Dei“ ja „Eks teie tea“. Max Regeri loomingust plaadistati „Unser lieben Frauen Traum“ (op. 138/4), „Der Mensch lebt und bestehet…“ (op. 138/1), „Nachtlied“ (op. 138/3), „Zur Nacht“ (op. 6/2), „Abendlied“ (op. 6/3 ja op. 39/2), kaastegev Siim Selis klaveril.
Ene Salumäe esituses salvestati ka kaks orelipala: Tobiase Koraalieelmäng nr. 10 „Nun ruhen alle Wälder" ja Regeri „Melodie“ (op 59/11).

Selle plaadistusega jätkab EFK traditsiooni salvestada Eesti muusikaajaloo väljapaistvate heliloojate pärandit kõrgel professionaalsel tasemel. Varem on ilmunud EFK oma produktsioonina CD-d „Luule, see ei tule tuulest“ Mart Saare loominguga, „Kreegi vihik“ Cyrillus Kreegi ja Tõnu Kõrvitsa teostega ning „Psalms“ Kreegi ja Mendelssohni loominguga.
Salvestus toimus 4.–8. maini 2012 Tallinna Niguliste kirikus.

Vaata ka: Eesti Filharmoonia Kammerkoor

Tagasi