Muusikauudised

Vsevolod Pozdejevi kammerooperi "Proua Elsa" esiettekanne

17. veebruaril esietendub Hopneri majas PLMF Tallinna Talvefestivali raames Vsevolod Pozdejevi kammerooper „Proua Elsa“. Ooperi kannavad ette Alla Popova (sopran), Ženja Hovsepjan (metsosopran), Jan Oja (tenor), Arvids Keinis (bariton), PLMF keelpillikvartett ning autor klaveril.

Kammerooper on pühendatud vene kirjaniku ja kunstniku Jelena Guro (1877 - 1913) mälestuseks.

Vsevolod Pozdejev on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli klaveri erialal Mare Otsa juures (2002). Samal aastal jätkas ta õpinguid Valdur Rootsi klaveriklassis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, mille lõpetas magistrikraadiga 2007. 2006. aastal täiendas ta end vahetusüliõpilasena Helsingi Sibeliuse Akadeemias Tarja Penttineni juures. Õpinguteaastate jooksul on ta osalenud ka Arbo Valdma, Kalle Randalu, Vera Gornostajeva, Stephen Kovacevichi, Dmitri Aleksejevi jt meistrikursustel.
Pianistina on Vsevolod Pozdejev esinenud soolokavadega Tallinnas ja Moskvas, 2008. aastal osales ta klaverisaatjana rahvusvahelisel ooperimuusika festivalil “Muzyczny Ogród Liczyrzepy 2008” Poolas. 2001. aastal saavutas ta Eesti Muusikakoolide konkursil II koha.
Heliloojana on Vsevolod Pozdejev kirjutanud instrumentaal- ja vokaalkammermuusikat, milles olulisel kohal on klaver. Samuti on ta loonud kooriteoseid ja filmimuusikat.

Tagasi