Muusikauudised

Arvo Pärdi ja Thomas Tallise kooriteosed kammerkoori Voces Musicales esituses

Uuel aastal alustab kammerkoor Voces Musicales oma kontserttegevust vaimuliku ansamblimuusika kavaga, milles põimuvad Arvo Pärdi ja Inglise renessansshelilooja Thomas Tallise a cappella kooriteosed. Koor astub seekord üles vähendatud koosseisus, mistõttu loob teisipäeval, 12. veebruaril Tallinna Niguliste kirikus toimuv kontsert intiimse ja pühaliku atmosfääri.

Kavas:
Thomas Tallis Lamentations of Jeremiah I
Arvo Pärt „And One of the Pharisees“
Thomas Tallis „Hear the Voice and Prayer“
Arvo Pärt „The Deer´s Cry“
Thomas Tallis Salvator mundi I
Arvo Pärt „Most Holy Mother of God“
Thomas Tallis Salvator mundi II
Arvo Pärt „Morning Star“
Thomas Tallis „A New Commandment“
Arvo Pärt „Da pacem Domine“
Thomas Tallis Lamentations of Jeremiah II

Arvo Pärt (s. 1935) on maailmas tuntuks saanud eelkõige oma kooriloominguga, mida esitatavad ja salvestavad regulaarselt maailma juhtivamad vokaalkollektiivid. Pärdi 1970. lõpus loodud tintinnabuli-kompositsioonimeetod on ühteaegu nii ajatu, et sobib ideaalselt kaasaegsesse keskkonda, aga omab samas sellist muusikalist esteetikat, mis harmoneerub ka sajandeid varem loodud muusikaga. Inglise renessansshelilooja Thomas Tallis (u 1505–1585) oli tolleaegse kuningliku õukonna teenistuses üks armastatumaid komponiste. Tema muusika sakraalne olemus kannab endas samasuguseid esteetilisi väärtusi nagu Arvo Pärdi vokaallooming, mistõttu loovad need omavahelises muusikalises dialoogis haruldase sümbioosi.

Kammerkoor Voces Musicales on professionaalse suunitlusega kollektiiv, kes on saavutanud 13 tegutsemisaastaga olulise koha Eesti muusikamaastikul, tutvustades publikule teoseid, mis oma raskusastme tõttu paljude teiste Eesti kooride kavadest välja on jäänud. Repertuaar hõlmab kogu lääne muusikalugu, ulatudes vanamuusikast tänapäeva heliloojate uudisteosteni ning sisaldades olulist osa maailma koorimuusika klassikast. Risto Joost on Eesti tunnustatuim noorema põlvkonna dirigent, kelle repertuaar on nii ajastute kui ka žanrite lõikes erakordselt mitmekülgne. Lisaks väga aktiivsele kontserttegevusele kodumaal hinnatakse Rahvusooper Estonia dirigenti ja alates 2013/2014 hooajast ka Tallinna Kammerorkestri peadirigendina ametisse astuvat Risto Joosti kõrgelt ka mujal Euroopas. Arvukate kontserdipakkumiste kõrval on Joost jätkuvalt ka Madalmaade Kammerkoori peadirigent.

Kammerkoori Voces Musicales kontsert „Pärt ja Tallis“
T 12. veebruaril kell 19 Tallinna Niguliste kirikus
Esineb kammerkoor Voces Musicales
Dirigent Risto Joost

Tagasi