Muusikauudised

Eesti Kooriühingu aastakontsert ja aastapreemiate üleandmine

Laupäeval, 26. jaanuaril kell 14 toimub Estonia kontserdisaalis Eesti Kooriühingu aastakontsert ja aastapreemiate üleandmine. Kontserdi eesmärgiks on märgata valdkonna jaoks olulisi tegijaid ja tunnustada neid möödunud aasta tegevuse eest. Kümnenda aastakontserdi kunstiline juht on Eesti Kooriühingu esimees Veronika Portsmuth.

2012. aasta koorivaldkonna parimad tehakse teatavaks 12 kategoorias – aasta koor, dirigent, puhkpilliorkester, orkestridirigent, noor dirigent, aasta toetaja, korraldaja, aasta kooriplaat, tegu, koostööpreemia ja üksmeelepreemia. Aastapreemiaid annavad üle dirigendid Eri Klas, Tõnu Kaljuste ja Hirvo Surva, heliloojad Helena Tulve ja Olav Ehala ning Laulukarusselli 2012 võitja Uku Madis Vainu. Esmakordselt kuulutatakse koostöös Eesti Heliloojate Liiduga välja aasta koorihelilooja. Nominente on kokku 70. Ettepanekuid nominentide esitamiseks võisid teha nii Kooriühingu alaliidud, maakonnad, koolid, koorid, organisatsioonid kui ka üksikisikud. Nominendid valis välja Kooriühingu muusikatoimkond.

Kooriühingu esimehe Veronika Portsmuthi sõnul on aastakontsert oma vormi pisut muutnud, tuues põnevaid lahendusi traditsioonilisse koorimuusikasse, kuid peategelased on siiski tublid tegijad Eesti koorivaldkonnast. „Lisaks Kooriühingu aastapreemiatele annab kultuuriminister üle ka tänukirjad neile dirigentidele, kes on aasta jooksul saavutanud kõrgeid kohti vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Ja neid on ligi 50, mis tähendab, et Eesti koorid ja muusika on jätkuvalt hinnatud ka maailmas,“ rõõmustab Portsmuth.

Kontserdil esinevad Viljandimaa Kammerkoor (dirigent Toomas Voll), Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli puhkpilliorkester (dirigent Sirly Illak), Tartu Akadeemiline Meeskoor (dirigent Alo Ritsing), Püha Miikaeli poistekoor (dirigendid Kadri Hunt ja Maret Alango), kammerkoor Solare (dirigent Elo Üleoja) ja kammerkoor Head Ööd, Vend (dirigendid Pärt Uusberg ja Külli Kiivet). Kaasa teevad ka NUKU koor, Euroopa kultuuripealinna segakoor ja noorte naiste koor Miina. Kontserti juhivad Saara Kadak ja Markus Robam, lavastab Reeda Toots-Kreen.

Piletid hinnaga 7 ja 5 eurot on müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades. Toetavad  Kultuurkapital, Tallinna linn ja Kultuuriministeerium.

Vaata Kooriühingu aastapreemiate nominente siit.

Tagasi