Muusikauudised

Urmas Vulp ja Marje Lohuaru esinevad sarjas „Helisev muusika“

17. jaanuaril kell 19 esitavad Mustpeade majas põhjamaiseid romantilisi sonaate viiuldaja Urmas Vulp ja pianist Marje Lohuaru. Kavas on Jean Sibeliuse, Heino Elleri ja Edvard Griegi muusika. Kontsert kuulub Eesti Interpretide Liidu kontserdisarja „Helisev muusika…“

Kavas:
J. Sibelius – Sonatine E-duur op. 80
H. Eller – Sonaat nr. 1 a-moll
E. Grieg – Sonaat nr. 2 G-duur op. 13

Urmas Vulp lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1977. aastal prof. Vladimir Alumäe juures. Edasi täiendas ta end prof. Jevgenia Tšugajeva juhendamisel Moskva konservatooriumi assistentuur-stažuuris, mille lõpetas 1981. aastal. Samats aastas alates õpetab Urmas Vulp viiulit Eesti Muusikakadeemias. Ta on juhatanud keelpilliosakonda ning tema eestvedamisel on toimunud rahvusvaheline H. Elleri nimeline keelpillimängijate konkurss.

Urmas Vulp tegutseb eelkõige kammermuusikuna ja on innukas Eesti muusika propageerija. Tema initsiatiivil asutati Tallinna Keelpillikvartett. Ta on solistina esinenud koos pianistide Heljo Sepa, Lille Randma, Tõnu Reinu, Rein Metsa, Marje Lohuaru ja Vardo Rumesseniga ning kitarrist Heiki Mätlikuga. Kontserdid on viinud teda Euroopa ja Skandinaavia maadesse ning Kanadasse.

Ta on salvestanud muusikat Eesti Raadiole ning koostöös Vardo Rumesseniga on valminud CD „Eesti Viiulimuusika“, Heiki Mätlikuga „Northen Lights in Music“, „Sajand Eesti viiulimuusikat“ ja „Cantus“.
Urmas Vulp kuulub Eduard Tubina Ühingu juhatusse ja aastast 1996 on ta olnud Eesti Kellpilliõpetajate Ühingu president.

Marje Lohuaru on andnud kontserte mitmete nimekate Eesti ja välismaa interpreetidega, sh Urve Tauts, Kaie Konrad, Pille Lill, Riina Airenne, Ulrika Kristian, Urmas Vulp, Peeter Paemurru, Jelena Komarova (Venemaa), Marianne Boettcher (Saksamaa), Laure Delcampe (Belgia), Ruta Lipinaityte, Oliver Kuusik ning esinenud festivalidel Soomes, Rootsis, Saksamaal, Venemaal, Kanadas, Ungaris ja mujal. Marje Lohuaru on salvestanud mitu CD-d, sealhulgas koos Ulrika Kristianiga on valminud CD „Muutunud maastik“. Ta on olnud mitmete rahvusvaheliste konkursside žüriides ja andnud meistrikursusi Soomes, Rootsis, Saksamaal, Venemaal, Itaalias, Kanadas, Poolas ja mujal.

Marje Lohuaru kuulub ECMTA (European Chamber Music Teachers Association) juhatusse, ta on arvukate rahvusvaheliste organisatsioonide liige. Alates 2009 a. on ta Eesti Muusika Arenduskeskuse juhatuse esimees. 2005 a. on Marje Lohuarut autasustatud Valgetähe V klassi ordeniga. 2009 a. Pälvis ta Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Tagasi