Muusikauudised

Pärnu Nüüdismuusika Päevad5.–13. jaanuarini toimuvad taas Pärnu Nüüdismuusika Päevad. 1988. aastal algatatud muusikapäevad tutvustavad Lääne muusikaloo XX sajandi kesksemaid voole, eeskätt modernismi ning selle esteetilis-filosoofilisi põhimõtteid kontsertide, performance’ite, ettekannete ja arutelude kaudu. Tänavuse festivali teemaks on „Futurism 2“. Süvenetakse erinevate valdkondade futuristlike kontseptsioonide sisusse ning eksponeeritakse ja esitatakse futuristlikus vaimus loodud kunstiteoseid.

Laupäeval, 5. jaanuaril kell 17 avatakse Pärnu Linnagaleriis Raekojas Pärnu Nüüdismuusika Päevade 2013 näitus „Eksperimentaalsete muusikainstrumentide projekt“, kus lisaks uutele instrumentidele on võimalik tutvuda ka projekti vedava loomingulise koosluse Postinstrumentum tegevust kajastavate fotode, videote ja dokumentatsiooniga. Näituse kuraatorid on Urmas Lüüs ja Erik Alalooga. Näitus jääb avatuks 2. veebruarini 2013.

Samal päeval kell 18 avatakse Pärnu Linnagalerii Kunstnike majas esimese futuristliku ooperi „Võit Päikese üle“ (1913) kostüümide ja lavakujunduse rekonstruktsioonide näitus. Näituse kuraatoriks on vene lavastaja ja teatriuurija Galina Gubanova. Näitus jääb avatuks 25. jaanuarini 2013.

Pärnu Nüüdismuusika Päevad lõpevad 11.–13. jaanuaril Pärnu Keskraamatukogus toimuva sümpoosioniga „Futuristlike ideoloogiate jälil“, millel uurijad Günter Berghaus, Edward Venn, Raivo Kelomees ja Galina Gubanova räägivad nüüdseks juba saja-aastase ajalooga futurismist ning sellest, mis on tänapäeval saanud futuristlikest ideedest.

Reedel, 11. jaanuari õhtul võib osa saada kahest kontserdist: kell 19 esinevad Endla teatri Küünis Monika Mattiesen ja Küberstuudio, kell 21 algab Pärnu Raekojas Ansambel U: kontsert.

Pärnu Nüüdismuusika Päevade 2013 ajakava: http://www.schoenberg.ee

Tagasi