Muusikauudised

Esiettekanded ansambli Resonabilis kontserdil „Enesekaotus“6. detsembril kell 18.30 tuleb Tallinnas Okasroosikese lossi Palmisaalis (Uus nt 19) ettekandele Age Veeroosi, Georges Aperghisi, Malle Maltise ja Märt-Matis Lille teosed. Esiettekandele tuleb Jaak Siku „Ärkamine“ soolohäälele ja šamaanitrummile (2012) ning Tatjana Kozlova „Kuidas joonistada ust“ soolohäälele ning bassflöödile ja kandlele ad libitum (2012). Kontserdi kunstiline juht on Iris Oja, fotod ja visuaalse kujunduse on kontserdile teinud Gabriela Liivamägi.

Kontsert „Enesekaotus“ kuulub Resonabilise kontserdisarja „ReVisioon“, mis ühendab visuaalset kunsti ja muusikat. Hooajal 2012/2012 on muusika visuaalseks partneriks fotograafia. Kontserdi muusika on valitud nii, et see sobiks kokku kontserdipaiga õhkkonna, ideede ja akustiliste omapäradega. Koostöös kunstnikega valmib orgaaniline terviklik teos, milles muusika ja fotokunst on täiesti samaväärsed osapooled. Kuulajad on vabad ringi liikuma, kuulama, vaatama, seisatama, uuesti vaatama ning võibolla uuesti nägema ja teistmoodi mõistma. Muusika annab aega süvenemiseks nähtavasse ning visuaalne pool teeb eriliseks kuulamiskogemuse. Igaüks saab sobiva elamuse kujundada endale ise.

Ansambel Resonabilis esineb koosseisus Kristi Mühling (kannel), Iris Oja (hääl), Tarmo Johannes (flööt) ja Aare Tammesalu (tšello).

Vaata ka: Resonabilis

Tagasi