Muusikauudised

Indrek Vau ja Peep Lassmann toovad esiettekandele Veljo Tormise uudisteose

Neljapäeval, 29. novembril kell 19 astuvad Mustpeade majas Eesti Interpreetide Liidu kontserdil „Helisev muusika…“ üles trompetist Indrek Vau ja pianist Peep Lassmann. Kontserdil tuleb esmaettekandele Veljo Tormise uudisteos "Kümme tegemist trompeti ja klaveriga".

Kavas:
Ester Mägi – Kuus pala trompetile ja klaverile
Ester Mägi – Lapimaa joiud
Tõnu Kõrvits – Thulemaa laulud II: Põhjavalgus
Veljo Tormis – Kümme tegemist trompeti ja klaveriga (esiettekanne)

27. novembril kell 19 on võimalik sama kavaga kontserti kuulata ka Türi Kultuurimajas.

Veljo Tormis on üks armastatumaid kaasaegseid Eesti heliloojaid, kelle teostest võib tihti leida Eesti regilaulu mõjutusi. Tormise sõnul põhineb ka “Kümme tegemist trompeti ja klaveriga” regilaulude tsüklil, mis koosnevad jutustavatest rahvalauludest. Veljo Tormis lõpetas loomingulise tegevuse 12 aastat tagasi ning otsus oma varasemat muusikat uuesti seada annab teosele “Kümme tegemist trompeti ja klaveriga” ajaloolise värvingu.

Indrek Vau on aktiivselt Eesti kontserdielus osalenud kammermuusik. Tema kontserdikavad koosnevad peamiselt 20. sajandi muusikast, milles olulisel kohal on just eesti heliloojate looming. Ta on olnud mitmete uudisteoste tellija ja esmaesitaja ning salvestanud suurema osa eesti heliloojate poolt trompetile kirjutatud teostest. Ta omandas magistrikraadi soolotrompetistina Sibeliuse Akadeemias professor Juoko Harjanne trompetiklassi. Vau on osalenud mitmete välisorkestrite töös ning soleerinud paljude orkestrite ees kõrgelt hinnatud dirigentide käe all (nt. Neeme Järvi, Eri Klas, Olari Elts, Andres Mustonen, Risto Joost jt.). 2008 pälvis Indrek Vau Eesti Kultuurkapitali Interpreedi Aastapreemia.

Peep Lassmann on hinnatud pedagoog ja pianist, kelle kontserdireisid on viinud kõikjale endise Nõukogude Liidu piirkondadesse, samuti Soome, Rootsi, Saksamaale, Itaaliasse, Taani, Austriasse, Tšehhi, Ungarisse, Bulgaariasse, Küprosele, Kuubasse, Kanadasse ja USA-sse. Ta on esinenud koos Eesti olulisemate orkestritega, sh Moskva Filharmoonia orkestri ja muude orkestritega Venemaal, Moldaavias ja Lätis. Ta on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor ning pälvnud ka Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (1999) ja riikliku Valgetähe IV klassi ordeni (2001).

Tagasi